تازه های کتاب
 • نگاهي به كتاب خواندني «لابي اسرائيل و سياست خارجي آمريكا

  نگاهي به كتاب خواندني «لابي اسرائيل و سياست خارجي آمريكا

  «لابي اسرائيل و سياست خارجي آمريكا» با پيشگفتار و مقدمه مولف آغاز ميشود و بعد از آن نوبت به مقدمه 20 صفحه‌اي مترجمين يعني رضا منتظمي و مهران نصر مي‌رسد.بعد از آن تا صفحه 74 مقدمه‌اي چاپ شده است كه توضيحاتي پيرامون منابع مورد استفاده و مسائلي از اين دست است.

 • یک رمان ضد استعمار به نام سرزمین های گرگ ومیش

  یک رمان ضد استعمار به نام سرزمین های گرگ ومیش

  نویسنده در این اثر خود نقدی دقیق و روانکاوانه بر روحیهٔ امپریالیستی دنیای غرب از یک سو، و فرهنگ‌های دیگری که از دیگر سو با ناتوانی و فساد درونی خود در طول تاریخ راه را برای استعمارگران هموار ساخته‌اند، پیش روی خوانندگان می‌گذارد که هم از دیدگاه ادبی و هم تاریخی درخور تامل و ستایش‌برانگیز است.

 • میراث‌خواران اتحاد جماهیر شوروی

  میراث‌خواران اتحاد جماهیر شوروی

  عضو ارشد پژوهش‌كده‌ی مطالعات سیاسی‌ بوریس كاگارلیتسكی‌ در آكادمی علوم روسیه در این كتاب می‌كوشد این شرایط دهشت‌ناك را توضیح دهد و البته مسیر روشنی در برابر فعالان امیدوار مترقی در روسیه و جهان بگشاید.کتاب "‌میراث‌خواران اتحاد شوروی"‌ نوشته‌ی‌ بوریس كاگارلیتسكی‌، با ترجمه‌ی شهریار خواجیان در 496 صفحه و با قیمت 9000 تومان منتشر شده است.

 • چگونه سارتر بخوانیم؟

  چگونه سارتر بخوانیم؟

  کتاب «چگونه سارتر بخوانیم» در 11 بخش تالیف و تدوین شده است. بخش یازدهم گاهشمار زندگی سارتر است که به انضمام دو بخش، یکی منابع برای مطالعه بیشتر و دیگری نمایه، منتشر شده است. این فصول هرکدام به نوبه خود بر ارزش کاربردی کتاب افزوده‌اند.

 • عناصر:افسانه،تاریخ،علم

  عناصر:افسانه،تاریخ،علم

  کتاب «عناصر: افسانه، تاریخ، علم» توسط ماندانا فرهادیان ترجمه شده و تدوینش زیر نظر محمدرضا خواجه‌پور و حسین معصومی همدانی انجام شده است.این کتاب دهمین عنوان از مجموعه کتاب‌های «دانش معاصر» است که این ناشر منتشر می‌کند.

 • تبهکاران اقتصادی کیانند؟

  تبهکاران اقتصادی کیانند؟

  کتاب «تبهکاران اقتصادي : فساد ، خشونت و فقر ملت ها» ، به حوزه «اقتصادتوسعه» (Economic Development) تعلق دارد.مهم ترين امتياز اين کتاب ، پرهيز از کلي گويي و تاکيد بر نمونه هاي واقعي خلاف کاري اقتصادي و خشونت هاي ظاهرا بي منطق ، و ارتباط اين دو بليه با فقر و عقب ماندگي کشورها است. مطالبي که در اين کتاب مورد مطالعه قرار گرفته اند براي اغلب ما نا آشنا نيستند.

 • دکترین شوک

  دکترین شوک

  «دکترین شوک» که تاکنون به بیش از 20 زبان ترجمه و دست کم در 35 کشور منتشر شده‌است،بر پایه‌ی تحقیقات تاریخی و چهارسال گزارش میدانی نائومی کلاین تهیه شده و یکی از آثار کم‌نظیر در پرده‌برداشتن از پیچیده‌ترین طرح‌های اقتصادی‌-سیاسی برنامه‌های نولیبرالی «اجماع واشنگتن»و آثار اجتماعی و اقتصادی برنامه‌های مزبور می‌باشد.

 • اعترافات یک جنایتکار اقتصادی

  اعترافات یک جنایتکار اقتصادی

  كتابي كه به شيوه اي ساده نگاشته شده اما بسيار تأثيرگذار و عميق است. بخصوص با اضافات و يادداشت هاي مترجمان چيره دستش توانسته مجموعه كامل و جالبي از اطلاعات را درباره فعاليت هاي ابرشركت هاي بين المللي دراختيار خواننده بگذارد. اين كتاب را مي توان بارها خواند.


 • تاریخچه پنهان سرمایه داری

  تاریخچه پنهان سرمایه داری

  هاجون چنگدر نه فصل کتاب خود مي‌کوشد تاريخچه واقعي سرمايه داري و جهاني سازي را روايت کند و با حمله به باورهاي نادرست درباره توسعه نشان دهد.


 • حضرت عبدالعظیم حسنی

  حضرت عبدالعظیم حسنی

  چهار کتاب خواندنی درباره حضرت عبدالعظیم حسنی در این بسته معرفی می‌شود.

 • معرفی کتاب «تولد دوباره»

  معرفی کتاب «تولد دوباره»

  «تولد دوباره»، مجموعه داستان‌هاي شهيد آمنه (بنت الهدي) صدر است كه خود، از دو خانواده جليل (آيت الله سيد حيدر صدر و آيت الله شيخ محمدرضا آل ياسين) برخاسته و از هر دو وارستگي و فرزانگي به ارث برده است.

 • جنگ داخلی آمریکا درمان پیش روی

  جنگ داخلی آمریکا درمان پیش روی

  رمان «پیش‌روی» اثر «ای. ال. داکترو»، نویسنده‌ای که در ایران با نام دکتروف شناخته شده است با ترجمه‌ امیر احمدی آریان منتشر شد.داکترو در این رمان از زاویه دید خود روایتگر وقایع جنگ‌های داخلی آمریکاست؛ موضوعی که نویسندگان زیادی در سال‌های اخیر هم آن را دستمایه نگارش رمانی ادبی قرار داده‌اند. رمان «پیش‌روی» داستان مرگ، ویرانی و هرج و مرج است که مُهر اختصاصی داکترو بر آن نشسته است.

 • آشنایی با مکاتب ادبی

  آشنایی با مکاتب ادبی

  کتاب آشنایی با مکتب های ادبی به سبک ها و نحله های مختلف ادبی و هنری می پردازد. این کتاب شامل هفت فصل است که عبارتند از: کلاسیسیم و نئو کلاسیسیم. رمانتیسم. رئالیسم. ناتورالیسم. سمبولیسم. دادائیسم و سوررئالیسم. در هر فصل تاریخچه شکل گیری آن. بستر سیاسی و اجتماعی این سبک ، زمینه های فلسفی آن، ویزگی های سبک و نویسندگان و هنرمندان شاخص آن معرفی می شوند. در پایان کتاب شناختنامه مختصر و کوتاهی درباره هر یک از نویسندگان، هنرمندان و فیلسوفان مورد اشاره کتاب آورده شده است.

 • نقش پول در میان یهودیان

  نقش پول در میان یهودیان

  ژاک آتالی در کتاب «یهودیان، جهان و پول» با یکی از خطرها و چالش‌های بزرگ قرن معاصر که برآورد نسبت میان پول در تاریخ معاصر یهود با اداره جهان است به گفتگو پرداخته و نشان داده که قوم یهود چگونه با باور یکتایی و توانگری خود و با تصور فرماندهی متمرکز در راهبری جهان، به فکر اداره آن به واسطه پول است.

 • بسته پیشنهادی درباره صهیونیسم

  بسته پیشنهادی درباره صهیونیسم

  ساکنان لانه عنکبوت را با مطالعه کتاب‌های این بسته بیشتر بشناسید...

 • عمو سام در حال انحطاط

  عمو سام در حال انحطاط

  مولف در این کتاب وضعیت و پی آمدهای فرهنگی, اجتماعی و سیاسی جامعه کنونی ایالات متحده امریکا را با ذکر بحران‌ها و نابسامانی‌های تحقق لیبرالیسم مدرن, تشریح کرده است .

 • نقد کتاب مگر می‌شود قابیل، هابیل را کشته باشد؟

  نقد کتاب مگر می‌شود قابیل، هابیل را کشته باشد؟

  در مجموع، داستان‌های کتاب «مگر می‌شود قابیل، هابیل را کشته باشد؟» با نوعی یادآوری تمایل رابط، اما شکل نگرفته در دوران کودکی، مطرح شدن سئوال‌های بی پاسخ در دوران نوجوانی و سردرگمی در سن جوانی است که نویسنده سعی کرده مسائل موجود در سر راه این رابطه را به چالش بکشد.

 • برای خریدخانه این کتاب را بخوانید

  برای خریدخانه این کتاب را بخوانید

  یکی از دغدغه های مهم مردم ایران داشتن خانه و خرید خانه است. موضوع تازه ترین رمان علی موذنی به این دغدغه مهم می پردازد. خوش نشین ماجرای زن و شوهری است که با دست خالی آرزوی خانه دار شدن می کنند.

 • ژورنالیسم

  ژورنالیسم

  کتاب ژورنالیسم به موضوع حساس وظریفی توجه کرده و آن بحث اولویت‌ها، موضع‌گیری‌ها، استقلال و وابستگی، و آزادی قلم و انتشار بدون محدودیت اطلاعات در روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های جهانی است. «یان هرگریوز» نویسنده کتاب که تجربه‌های قابل توجهی در همکاری با جراید و خبرگزاری‌های مطرح جهانی کسب نموده، به شکلی فشرده و متراکم، از نقل قول‌های صاحب‌نظران استفاده نموده و مشکلات و چالش‌های پیش روی ژورنالیسم –به‌ویژه در عصر حاضر- را مطرح کرده است.


 • دمکراسی یا دموقراضه

  دمکراسی یا دموقراضه

  «دموکراسی یا دموقراضه» در این رمان شجاعی بازی حاکمان با واژه دموکراسی را مورد نقد قرار داده و با حکومت‌هایی شوخی کرده که نمونه های آن را می توان در کشورهای آمریکای لاتین مانند ونزوئلا و کلمبیا و شیلی سراغ گرفت.