تازه های کتاب
 • فرهنگ تشریحی اصطلاحات اصول

  فرهنگ تشریحی اصطلاحات اصول

  این کتاب به ترتیب حروف الفبا به اصطلاحات اصولی پرداخته است وبرای این که اقوال گوناگون را به طور نسبی مطرح کند کتاب‌های اصول مظفر و رسائل وکفایه وبرخی منابع دیگر را مورد توجه داشته است.

 • بر ضد روش

  بر ضد روش

  رشته فلسفه علم از رشته هایی است که اخیرا در میان اقشار فرهیخته جامعه مورد توجه قرار گرفته است.این رشته دغدغه باز نگری دیگر باره در ساحت علم تجربی وروش علم را دارد.

 • غیر قابل چاپ

  غیر قابل چاپ

  داستان های مجموعه داستان غیرقابل چاپ اثر سید مهدی شجاعی، نگاهی است آمیخته با طنز به واقعیت های بیرونی و اجتماعی؛ رویدادهایی که خواننده ی داستان ها، ممکن است هر آن با هر یک از آنها در دنیای واقعی مواجه شود.

 • رزیتا خاتون

  رزیتا خاتون

  رزیتا خاتون نام سلسله مطالب طنزی به قلم سید مهدی شجاعی است.مسأله فقط این نیست که رئیس جمهور باید زن باشد. این که نصف نماینده های مجلس یا تمام آنها هم زن باشند، باز مسئله حل نمی شود...

 • ایران آینده به سوی الگویی مردم شناختی برای ابر قدرتی ایران

  ایران آینده به سوی الگویی مردم شناختی برای ابر قدرتی ایران

  این اثر به دنبال یافتن الگویی مردم‌شناختی برای آینده ایران و مسیر پیشرفت آن است تا شاید افقی را برای آینده‌نگری علوم اجتماعی ایران و مردم‌شناسی بگشاید و دانشجویان مردم‌شناسی را بر آن دارد دست همت بالا بزنند و مستقیم یا غیر مستقیم به این بحث بپردازند و برای رشد زندگی ایرانی‌ها، تلاش کنند.

 • قوم نشان شده

  قوم نشان شده

  اين اثر، در تلاش است تا به مدد كلام عقلي و نقلي بزرگ مردان اهل حكمت و دانايي، جايگاه و نقشِ ايران و ايرانيان را در گردونة هستي دريابد.

 • ساختار انقلاب های علمی

  ساختار انقلاب های علمی

  این کتاب توفانی در رشته های یاد شده ایجاد کرده و تاکنون به بیش از ۲۰ زبان ترجمه شده است. کوهن باور داشت مقبولیت نظریه های علمی بیشتر به خاطر توافق تاریخی است که در هر دوره میان دانشمندان ایجاد می شود.

 • انقلاب ساختارهای علمی

  انقلاب ساختارهای علمی

  توماس کوهن اولین کسی است که در فلسفه علم ودر کتاب "ساختارهای انقلاب علمی"آن را مدون کرد.از نظر کوهن پارادایم ها به کمک نظریه هایی که در خود تجسم بخشیده اند،شرایط اساسی فعالیت پژوهشی راتعیین می کنند....پارادایم ها برای دانشمندان نه تنها یک نقشه ،بلکه برخی از رهنمودهای اساسی نقشه پردازی را فراهم می آورند.

 • نظریه های جامعه شناسی

  نظریه های جامعه شناسی

  جهت گیری کلی این کتاب بیشتر معرفی نظریه هاست و ورودی به عرصه نقد نظریه ها صورت نمی گیرد.دلیل این مساله هم تبین نظریه ها برای مبتدیان عرصه نظریه هاست.البته باید توجه داشت که در برخی کتابهای دیگر این نقادی ها صورت گرفته است .این کتاب از آنجا که جنبه آموزشی دارد کمتر به نقادی پرداخته است.

 • گفتگوي انتقادي در علوم اجتماعي

  گفتگوي انتقادي در علوم اجتماعي

  در این کتاب که در قالب پرسش وپاسخ است به بررسی ماهیت علوم اجتماعی ،ساختارهای آن،مبانی متافیزیکی آن وواکاوی برخی گزاره های اجتماعی پرداخته شده است.مولف معتقد است که علم الاجتماع جدید چون نتوانست برای خود به معنایی برسد دچار معنا بافی شد.

 • علل تزلزل تمدن غرب

  علل تزلزل تمدن غرب

  در این کتاب بر اساس تفسیر برخی آیات قرآن حکایت دورافتادگی انسان مدرن از منبع وحی روایت می‌شود. از زاویه متفاوتی و براساس قرآن تمدن غرب به نقد کشیده می‌شود.

 • درسهایی درباره داستان‌نویسی

  درسهایی درباره داستان‌نویسی

  کتاب "درسهایی درباره داستان‌نویسی" در 315 درس به آموزش 315 مهارت مهم و نکته بایسته اشاره میکند و برای هر کدام مثالی از آثار فاخر موجود در بازار و البته خارجی برای خواننده ارائه میدهد.

 • بیست و هشت اشتباه نویسندگان

  بیست و هشت اشتباه نویسندگان

  کتاب "28 اشتباه نویسندگان" از کتاب های خوب و البته جمع و جوری است که نسل جدید نویسنده را از تکرار اشتباهات فاحش گذشتگان باز میدارد.

 • غرب شناسی

  غرب شناسی

  "غرب شناسی" در پنج فصل نوشته شده و یک جمع بندی زیبا دارد. علم غرب شناسی مثل الف با نیاز به مرور و تمرکز و استاد دیدن دارد اما کتاب خوب نیز تا حدودی پیش برنده است. رویکرد کتاب به غرب یک تالیف تاریخی صرف نیست بلکه مجموعه ای از رویکردهای تاریخی، فلسفی و تحلیلی را در بر میگیرد.

 • معیارهای پیشنهاد و انتخاب طرح های فرهنگی

  معیارهای پیشنهاد و انتخاب طرح های فرهنگی

  نويسنده در این کتاب به هجده نکته ضروری با هدف افزایش بهره‌وری و اثربخشی طرح‌ها و فعالیت‌های فرهنگی پرداخته است.

 • زمزم عارفان

  زمزم عارفان

  اردیبهشت ماه چند سالیست یاد آور اندوهیست که به این زودی ها و به این راحتی ها از دل ها نمی رود. ماهی که در آن یکی از بندگان خالص خدا و یکی از عارفان سترگ معاصر جسم نحیف خود را گذاشت و جان قوی خود را تقدیم حضرتش کرد. بهجت را کمتر کسی بود که نشناسد هم او که بسیار تلاش می کرد تا نشناسندش!

 • چهارده سال رقابت ایدئولو‍‍ژیك شیعه در ایران

  چهارده سال رقابت ایدئولو‍‍ژیك شیعه در ایران

  نویسنده مجموع کتاب را با یک سیر خواندنی و جذاب به سامان میرساند و شما نزدیک به هزار صفحه متن را در یک مدت کوتاه به پایان میرسانید و از فساد پهلوی و مبارزه آحاد مردم با آن رژیم فاسد مطلع میشوید.

 • جریان شناسی فرهنگی بعد از انقلاب اسلامی ایران

  جریان شناسی فرهنگی بعد از انقلاب اسلامی ایران

  این کتاب اگرچه داری برخی اشکالات محتواییست ولی درحد خودتوانسته شناسنامه خوبی ازعمده جریانهای فرهنگی بعدازانقلاب را ارائه دهد.

 • سراب سیاست

  سراب سیاست

  سید محمد موسوی خوئینی‌ها فردی اثرگذار و موج آفرین است. با آنکه بسیاری تحلیلگران و رسانه‌ها او را از متهمان اصلی دو فتنه در دهه هفتاد و هشتاد می‌دانند. وی تاکنون با مهارت خود را از چشم پژوهشگران واقع بین و مستقل به دور نگه داشته است. کتاب حاضر روایتی مستند و شفاف از عملکرد و اندیشه او را عرضه می‌کند.

 • معرفی کتاب آیینه جادو نوشته شهید آوینی

  معرفی کتاب آیینه جادو نوشته شهید آوینی

  شاید آیینه جادو تنها کتابی باشد که من به هر کسی که به فیلم و سینما علاقه دارد پیشنهاد میکنم تا حتما بخواند تا بتواند ماهیت سینما و تلوزیون را کامل تر از همیشه درک کند.