تازه های کتاب
 • نگاهی به کتاب تاریخ سیاسی تشیع

  نگاهی به کتاب تاریخ سیاسی تشیع

  این مجموعه با قلمی روان و جذاب به صورت مختصر و مفید، کارنامه‌ای از تحولات سیاسی و اجتماعی مکتب شیعه را پیش روی مخاطب قرار داده است.

 • «باغ‌وحش اساطیر» در نمایشگاه کتاب

  «باغ‌وحش اساطیر» در نمایشگاه کتاب

  نویسنده کتاب «باغ‌وحش اساطیر» گفت: این کتاب با محوریت شوخی با اسطوره‌ها آن هم در حوزه حیوان‌های اسطوره‌‌ای نوشته شده است.

 • «آمریکایی» نویسنده چپ‌گرا ترجمه شد/ رهبر انقلاب این کتاب را 20 سال پیش توصیه کرده بودند

  «آمریکایی» نویسنده چپ‌گرا ترجمه شد/ رهبر انقلاب این کتاب را 20 سال پیش توصیه کرده بودند

  رمان «آمریکایی» اثر نویسنده آمریکایی که از زمره نویسنده‌های چپ آمریکایی محسوب می‌شود از سوی نشر اسم توسط فریدون مجلسی ترجمه و در 432 صفحه با قیمت 32هزار تومان روانه بازار نشر شده و در نمایشگاه کتاب به مخاطبان عرضه می‌شود.

 • تاریخ ساخت بمب اتمی منتشر شد

  تاریخ ساخت بمب اتمی منتشر شد

  کتاب «ساخت بمب اتمی» نوشته ویکتوریا شی رو با ترجمه فرید جواهر کلام توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.

 • گام­های غول­‌آسای یک انقلاب

  گام­های غول­‌آسای یک انقلاب

  در بخش های دیگری از کتاب مولف انقلاب های علمی را به عنوان موضوعی در فلسفه بررسی کرده و سعی می کند ریشه های تاریخی مطرح شدن انقلاب ها و تحولات علمی در حوزه ی فلسفه را بازگو کند و همچنین معیارهایی را برای تشخیص انقلاب های علمی ارائه کند.

 • نگاهی به کتاب «کالبد شکافی داعش»

  نگاهی به کتاب «کالبد شکافی داعش»

  سید‌علی نجات در کتاب خود سعی کرده با بهره­‌گیری از منابع متعدد، تشکیلات داعش را کالبدشکافی کند و مخاطبان خود را نسبت به تاریخچه، شاخه­‌ها، زمینه­‌ها و فعالیت­‌های آن آگاه سازد.

 • بالاخره وظیفه حکومت به بهشت بردن مردم است یا نه؟

  بالاخره وظیفه حکومت به بهشت بردن مردم است یا نه؟

  این کتاب را می‌توان یک اثر نابِ پژوهشی دانست که از طرفی گسترۀ تحقیقی وسیعی دارد که مجموع هرآنچه که می‌تواند به پرسش اصلیِ این تحقیق مربوط شود را بررسی کرده و از سوی دیگر مبتنی بر مبانی اسلامی و وحیانی است.

 • «کتاب پس کوچه»

  «کتاب پس کوچه»

  حسن انتشار «کتاب پس کوچه» در مجموعه آثار نشر فرهنگ معاصر این است که توانایی نویسنده با تجربه و حرفه ای بودن ناشر کامل شده است و خروجی کار به لحاظ فرم کتاب پردازی، اغلب ویژگی های یک فرهنگ جدی را دارد اما با محتوایی طنز.

 • نگاهی به کتاب «اطلس اندیشه‌های سلفی»

  نگاهی به کتاب «اطلس اندیشه‌های سلفی»

  این کتاب به دو بخش اصلی تقسیم شده که در بخش اول آن مهم‌ترین کتب، مقالات و آثار فکری سلفیان مورد معرفی و تحلیل قرار گرفته است؛ بخش دوم کتاب نیز به معرفی شخصیت‌های مهم تاریخ اسلام و سلفیان اختصاص یافته است.

 • نگاهی به کتاب «معرفت نفس»

  نگاهی به کتاب «معرفت نفس»

  آیت‌الله مظاهری در این کتاب با بهره‌گیری از آیات شریفه قرآن کریم و روایات امامان معصوم:، نکات مهمی را با محوریت شناخت انسان و مسیر صحیح زندگی تبیین کرده است.

 • استقبال از «تشیع در تاریخ»/ چاپ پنجم به کتابفروشی‌ها رسید

  استقبال از «تشیع در تاریخ»/ چاپ پنجم به کتابفروشی‌ها رسید

  کتاب «تشیع در تاریخ» اثر احمدرضا خضری از سوی دفتر نشر معارف به چاپ پنجم رسید.این کتاب پژوهشی در مبانی اعتقادی، تاریخ سیاسی و حکومت‌های شیعه از آغاز تا پایان دوره صفوی است.

 • نگاهی به کتاب «این سه لیبرالیست»؛

  نگاهی به کتاب «این سه لیبرالیست»؛

  «این سه لیبرالیست»، هر چند طراحی جلد دلچسبی ندارد و در تیراژ نامناسبی (300 نسخه) منتشر شده است اما به دلیل قوت محتوایی برای کسانی که علاقه به آغاز راه شناخت نئولیبرالیسم و اندیشه‌های بنیادین آن دارند می‌تواند پیشنهاد خوبی برای مطالعه باشد.

 • نقد آراء منتقدِ مرجعیت رهبر انقلاب به چاپ دوم رسید

  نقد آراء منتقدِ مرجعیت رهبر انقلاب به چاپ دوم رسید

  کتاب «ارتقای مرجعیت شیعه» که به نقد و بررسی کتاب «ابتذال مرجعیت شیعه» پرداخته به چاپ دوم رسیده است.

 • «ماه عسل ایرانی»

  «ماه عسل ایرانی»

  آنچه «ماه عسل ایرانی» را به اثری ممتاز در میان نمونه‌های مشابه و البته کتابی جذاب و ارزشمند بدل می‌کند نخست شیوه خاطره‌‌نگاری ویلهم لیتن است که زبانی روایی و کم و بیش داستان گویانه را برای بیان رخدادهایی مستند به کار برده است.

 • «ابن بطوطه»

  «ابن بطوطه»

  ... این‌ها حکایت‌هایی خواندنی ایجاد کرده که سوغات سفر ابن بطوطه بوده است. ما ایرانیان بخت‌یار بوده‌ایم که قلم دل‌انگیز و شیوای استاد محمدعلی موحد روایتی جذاب و خواندنی از کتاب سفرنامه ابن بطوطه برای ما فراهم ساخته است.

 • «نقد و تحلیل رویکرد معاصران به سهروردی»

  «نقد و تحلیل رویکرد معاصران به سهروردی»

  مهمترین پژوهش‌های نوینی که در باب اندیشه‌های سهروردی صورت گرفته است. قرآن‌پژوهی، هنر، تاریخ، ادبیات، فقه و اصول، ایران‌شناسی، فلسفه سیاست، مطالعات انتقادی، متون آموزشی و درسنامه. نویسنده از پژوهش‌هایی که در هر زمینه‌ای صورت گرفته گزارشی ارائه می‌کند و سپس کاستی‌های هر مورد را توضیح می‌دهد.

 • مروری بر کتاب «نگاهی به تاریخ تفکر امامیه از آغاز تا ظهور صفویه»

  مروری بر کتاب «نگاهی به تاریخ تفکر امامیه از آغاز تا ظهور صفویه»

  هرچند در این کتاب تمام جزئیات و تاریخچه تفکر امامیه ارائه نشده، اما آن را می‌­توان پرونده­‌ای مختصر و مفید جهت آشنایی علاقه‌مندان به تاریخچه تفکر امامیه به­ ویژه طلاب علوم دینی دانست.

 • نگاهی به کتاب «تمدن اسلامی»

  نگاهی به کتاب «تمدن اسلامی»

  کتاب «تمدن اسلامی»؛ تلاش دارد تا تصویری از ابعاد مفهومی و ماهوی «تمدن اسلامی» و بایسته‌های نیل جوامع اسلامی به آن را ترسیم کند.

 • هم‌سرایان خیابان کینگزلی

  هم‌سرایان خیابان کینگزلی

  هم‌سرایان خیابان کینگزلی مجموعه ده داستان ترجمه‌شده از برگزیدگان داستان‌های جایزه اُ.هنری و انجمن قلم آمریکا در سال 2015 است. داستان‌های این مجموعه طبق روال هر سال بدون آگاهی از هویت نویسندگان و به کمک هیئتی از نویسندگان برنده دوره‌های قبل انتخاب شده است.

 • «دموکراسی بدون دموکراتها»

  «دموکراسی بدون دموکراتها»

  هندریک تس، در کتاب «دموکراسی بدون دموکرات‌ها؟» تصویری کلی و بی‌طرفانه از جمهوری وایمار ترسیم می‌کند، البته او تصمیم نداشته با پرداختن به جزئیات رخدادهای تاریخی به روایت وقایعی بپردازد که پیشتر در بسیاری آثار نوشته شده درباره تاریخ معاصر آلمان گفته شده است.