تاریخ انتشار خبر: 09 دي 1391 - ساعت 01:28:58
فصل شیدایی لیلاها

فصل شیدایی لیلاها

روایت هفت راوی از حرکت حضرت حسین، از 18 ذی‌الحجه خروج از مکه تا غروب عاشورا. آن‌ها که کمتر می‌شناسیم و کمتر شنیده‌ایم از روزگارشان. زهیر بن قین، ضحاک بن عبدالله مشرفی، حر بن یزید ریاحی، عبید الله بن حر جعفی، عمرو بن قرظه انصاری، شبث بن ربعی...

فصل شیدایی لیلاها

سید علی شجاعی

نشر نیستان

برنده جشنواره ملی جوان ایرانی. روایت هفت راوی از حرکت حضرت حسین، از 18 ذی‌الحجه خروج از مکه تا غروب عاشورا. آن‌ها که کمتر می‌شناسیم و کمتر شنیده‌ایم از روزگارشان. زهیر بن قین، ضحاک بن عبدالله مشرفی، حر بن یزید ریاحی، عبید الله بن حر جعفی، عمرو بن قرظه انصاری، شبث بن ربعی و من. چه در کنار امام چه در مقابل. آن‌جا که لیلاها عاشق و مجنون می‌شوند و گاه که سنگ هم می‌گرید اما انسان کوچکترین رحم نمی‌آورد. نگاه به بعدی دیگر از عاشورا. و حرکت در لایه آسمانی مسیر عاشورا. امام می‌داند و پیش می‌رود و ... و لیلاها را می‌خواند و مرزی می‌شود تا قیامت برای روز و شب و نور و ظلمت.

 

در این کتاب شما با هفت تحول مواجه می شوید.هفت نفر از کسانی به گونه ای در حادثه کربلا نقش داشته اند .چه در جناح شر وچه در جبهه خیر.شبث،عبیدالله،ضحاک وزهیر ...والبت خود نویسنده.

 

 

به نظرم نفر آخر که نویسنده است خود ماییم.یعنی مانیز در معرض این تحول وانتخاب خواهیم بود .فصل آخر کتاب هم غوغایی است در مورد علی اکبر علیه السلام(گویی این پدر وپسر علاقه خاصی به ایشان دارند.)

 

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]