تاریخ انتشار خبر: 13 دي 1391 - ساعت 01:25:40
نامه های فهیمه

نامه های فهیمه

فهیمه باباییان پور, از زنان نمونه ایست که در تقوا، حجاب، احسان، خدمت و شجاعت شهره خاص و عام اند.چـهـارده سـال از عـمر او مى گذشت که بدر انقلاب اسلامى در ایران کامل شد و فهیمه با حضور جدى در صحنه هاى خون و قیام ,همه هستى خود راوقف خدمت به نهضت امام خمینى (ره ) کرد.

فهیمه باباییان پور, از زنان نمونه ایست که در تقوا, حجاب , احسان , خدمت و شجاعت , شهره خاص و عام اند.
چـهـارده سـال از عـمر او مى گذشت که بدر انقلاب اسلامى در ایران کامل شد و فهیمه با حضور جدى در صحنه هاى خون و قیام ,همه هستى خود راوقف خدمت به نهضت امام خمینى (ره ) کرد.

پس از پیروزى انقلاب و در روزهاى آغازین جنگ تحمیلى , وى همچنان به نهضت مى اندیشید, تا این که در آبان ماه سال شصت , به درخواست ازدواج غلامرضا صادق زاده  پاسخ مثبت داد و به یقین راهى را برگزید و محبت کسى رادر قلبش جاى داد که او را تا هدف انسان کامل شدن همراهى مى کرد.

 

مدتی بعد غلامرضا به شهادت می‌رسد و بار دوم علی رضا برادر شهید غلامرضا  همسر فهیمه می‌شود، پسر اول علیرضا و فهیمه را غلامرضا می‌نامند، چندی بعد فهیمه در قم در سانحه‌ای جان خود را از دست می‌دهد.

 

فهیمه معلم بوده و از کودکی و نوجوانی دست به قلم خوبی داشته، همین باعث می‌شود فهیمه باعث و مشوق نامه نویسی با همسرانش باشد، نامه‌های فهیمه که سرشار از احساس و معنویت است، قسمت اصلی این کتاب را شامل می‌شود که خواندنش برای هر کسی مفید خواهد بود.
، متن زیر قسمتی از یکی از نامه‌های فهمیه به غلامرضاست:

 

چند تذکر: (فذکر انما امنت مذکر)
1- سوره ناس و فلق و اخلاص و مسد و نصر و کافرون و ماعون و قریش و فیل و همزه و عصر و تکاثر را انشاءالله حفظ هستیم و اگر نیستیم حفظش کنیم و سعی کنیم لغت به لغت معنی کلمات را بدانیم تا دفعه بعد بقیه را حفظ کنیم و یاد گیریم. معنی را برای بقیه آیات و سوره ها از آخر قرآن می‌کذاریم.
2- خواندن نماز شب
3- آیت الکرسی و چهار قل خواندن در هر روز ...
4- نماز سر وقت با تعقیباتش و دعای هر روز
5- نگاهی به اعمال ماه صفر
6- ورزش در هر روز
7- گوش دادن دقیق به سخنان امام ( به احتمال قوی بیشترش را شما انجام می‌دهید.)
در ضمن از نامه بسیار زیبا و تسکین دهنده‌ات و آن وصیت نامه‌ی کامل و جالبت که منتظرالشهادتی از کلماتش پیدا بود بسیار متشکرم.
انشاالله خدا راضی باشد.
یاران همه سوی مرگ رفتند
بشتاب که تا ز ره نمانی
ای خون حماسه در رگ دین
برخیز نماز خون بخوانیم...

آن که امید به همسنگری‌ات دارد. فهمیه

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]