تاریخ انتشار خبر: 13 دي 1391 - ساعت 01:28:23
مطلع عشق

مطلع عشق

کتاب حاضر،گزیده ای از رهنمودهای حضرت آیت الله سید علی خامنه ای به زوجهای جوان است که برای اجرای عقد ازدواجشان خدمت مقام معظم رهبری رسیده اند.

مطلع عشق

حاج علی اکبری،

دفتر نشر فرهنگ اسلامی،

کتاب حاضر،گزیده ای از رهنمودهای حضرت آیت الله سید علی خامنه ای به زوجهای جوان است که برای اجرای عقد ازدواجشان خدمت مقام معظم رهبری رسیده اند. دغدغه هر مسلمانی در امور مختلف زندگیش این است که بداند خداوند ومعصومان در این امور چه فرموده است، بنابر اعتقاد شیعیان در عصر غیبت امام زمان بهترین افرادی که می توانند این دستورات را بدست آورند عالمان دینی هستند. بخاطر همین این کتاب از ویژگی خاصی برخوردار می باشد که یک انسان وارسته ومجتهد این مطالب را فرموده است و اطمینان خاطر به انسان می دهد که همان دستورات الهی هست. به خوانندگان این اوراق سفارش می کنم که حتما این کتاب را مطالعه کنند تا از معارف ناب اسلام در زمینه خانواده آشنا شوند.

 

این مجموعه شامل چهار کلام و هفت رهنمود است. کلامها در حقیقت ره توشه نظری و رهنمودها، ره توشه عملی به شمار می روند. در کلامها، با دانستنیهای ضروری درباره ازدواج و خانواده آشنا می شویم. ودر رهنمودها، مهارتهای زندگی شیرین در پرتو آموزه های اسلامی را فرا می گیریم.

 

کلام اول این کتاب با عنوان«ازدواج؛ ناموس طبیعت، دستور شریعت» می باشد که به مباحثی همچون هدف ازدواج، برکات وفواید ازدواج، شرایط کمالی ازدواج و... اشاره دارد.

 

کلام دوم:کانون گرم خانواده ؛ در این کلام به مسائلی همچون اهمیت خانواده از نظر اسلام ، اثرات مثبت ومنفی آن در جامعه و اینکه چه چیزهای این شالوده خانواده را محکم می کند؟ را مورد بررسی قرار می دهد.

 

کلام سوم به غروب عشق وقحطی عاطفه در غرب اشاره دارد ودر کلام چهارم به حقوق متقابل همسران در قبال هم می پردازد.

 

در رهنمودها و راهکارهای عملی هم رهنمودهای  با این عناوین را در این کتاب مشاهده خواهید کرد: همسفر تا بهشت، بالاتر از واقعیت، هنر تقسیم کار، سازش وسازگاری، زندگی شیرین، هشدارها و یادآوریها و رهنمود آخر بحث مهم آسان گیری در امر ازدواج مانند تشریفات، مهریه، جهیزیه و... مورد مداقه قرار می گیرد.

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]