تاریخ انتشار خبر: 13 دي 1391 - ساعت 13:51:56
یدالله

یدالله

کتاب دست خدا (یدالله)، پاسخ‌‌های گریسل هالسل به این پرسش است که چرا آمریکا از منافع خود در خاورمیانه به خاطر اسرائیل چشم پوشی می‌کند.

یدالله/گریسل هالسل،دکتر محمد سماک/نشر موعود

گریس هالسل، نویسندهٔ سخنرانی‌‌های رؤسای جمهور آمریکا و روزنامه‌نگار سرشناس آمریکایی، در کتاب خود مسائلی را بیان می‌کند که برای هر کارشناس یا محقق مسائل سیاسی و مذهبی از اهمیت بسزایی برخوردار است. وی در کتابش، از نقش بنیادگرایی مسیحیدر ایالات متحده می‌گوید و از تاثیر آن بر حکومت و جامعهٔ آمریکا می‌نویسد.

نویسندهٔ معروف کتاب «پیشگویی و سیاست» (این کتاب با عنوان تدارک جنگ بزرگ توسط انتشارات رسا به فارسی ترجمه شده است) در این اثر خود از دشمنی با سامیان می‌نویسند که بر دو نوع است، اولی از یهودیان بیزار است و خواهان خلاص شدن از آن‌ها به هر طریق ممکن و دومی که می‌خواهد آن‌ها را در جای خاصی همانند فلسطین گرد.آورد تا این مکان، محل دومین ظهور مسیح باشد.

 

 

هالسل، از دوران کودکی خود که چگونه یک بنیادگرای مسیحی می‌شود می‌نویسد و در ادامه از سفرش به  سرزمین‌‌های مقدس با سرپرستی جری فالول (مبشر مشهور انجیلی) می‌گوید و در کنار آن‌ها، به تحلیل و بررسی مطالب مرتبط با‌اندیشهٔ مسیحیت صهیونیستی می‌پردازد.

 

دکتر محمد سماک مترجم عربی این کتاب می‌نویسد: «خواندن این کتاب را  وظیفهٔ هر مسلمان و مسیحی می‌دانم. چرا ایالات متحده به خاطر جلب رضایت اسرائیل بر روی منافع حیاتی خویش در منطقه پای می‌گذارد؟ چگونه و چرا ایالات متحده از اسرائیل و نه از منافع و اصول و مبادی خویش، پایه‌‌های اساسی و ثابت سیاست خاورمیانه‌ای‌اش را بنا می‌نهد؟ و چه کسی این اصول و مبادی را تثبیت و تحکیم می‌نماید و آن‌قدر ارزش و جایگاه آن‌ها را بالا می‌برد که به مرتبهٔ قداست می‌رسند؟»

 

کتاب دست خدا (یدالله)، پاسخ‌‌های گریسل هالسل به این پرسش است که چرا آمریکا از منافع خود در خاورمیانه به خاطر اسرائیل چشم پوشی می‌کند.

 

این کتاب در چند بخش متعدد به عقاید راست مسیحی، آرماگدون و اعتقاد آن بین مسیحیان انجیلی، مسجدالاقصی و ساخت بنای هیکل سوم (معبد سلیمان)، جنگ‌‌های آخرالزمان (یاجوج و ماجوج)، تقدیری‌ها و ویژگی‌‌های آنان، مبشران عقیدهٔ انجیلی و تأثیر مذهب انجیلی در سیاست خارجی آمریکا خصوصاً در برخورد با اسرائیل گردآوری شده است.

 

 

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]