تاریخ انتشار خبر: 16 دي 1391 - ساعت 09:16:04
به دنبال صدای او

به دنبال صدای او

«به دنبال صدای او» شامل 6 داستان كوتاه برای نوجوانان است . «قربانى»، «عیدى‏ مادربزرگ٬» «وقتى کولى‏‌ها برگشتند»٬ «به دنبال صداى او»، «کلاغ‏‌ها» و «تفنگ» داستان‌های این مجموعه هستند.

به دنبال صدای او/محمدرضا بایرامی/سوره مهر

«به دنبال صدای او» شامل 6 داستان كوتاه از محمدرضا بایرامی برای نوجوانان است .

 «قربانى»، «عیدى‏ مادربزرگ٬» «وقتى کولى‏‌ها برگشتند»٬ «به دنبال صداى او»، «کلاغ‏‌ها» و «تفنگ» داستان‌های این مجموعه هستند.

«قربانی»؛ روایت پسركى به نام اسماعیل است كه پدرش هر سال در روز عاشورا بر سر او قمه مى‏‌زند اما وقتى در سن‏ پانزده سالگى خودش باید این كار را انجام دهد، دچار ترس و دلهره‏ مى‏‌شود. از طرفى معلم روستا سعى مى‏‌كند پدر اسماعیل را متقاعد كند این كار خلاف موازین شرع است و گوسفندى به آن‏ها مى‏‌دهد تا به جاى انجام این مراسم، قربانى كنند.

 


ماجراى داستان دوم وقوع زلزله در یكى‏ از روستاهاى اردبیل و پسركى است كه به همراه پدرش براى یافتن مادربزرگ خود به آن روستا مى‏‌رود. ماجرای یكی دیگر از قصه‌ها حكایت پسركى است كه چند تخم مرغ در انبار خانه‏‌شان پیدا مى‏‌كند و تصمیم مى‏‌گیرد براى خریدن «فلوت»از كولى‏‌هاى دوره گرد آنها را بفروشد اما وقتى مى‏‌فهمد تخم‌مرغ‏‌ها متعلق به خانواده دوستش است، از فروش آنها منصرف می‌شود و...

در بخشی از داستان «قربانی» آمده: «خوب داری آبرویمان را می‌بری! فکر نمی‌کردم این قدر بزدل باشی. هیچ می‌دانی خونی که در این روزها برای امام حسین ریخته‌ ‌شود به آسمان می‌رود نه زمین. از چه داری فرار می‌کنی ٬از چه می‌ترسی؟...»

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]