تاریخ انتشار خبر: 19 دي 1391 - ساعت 16:13:17
درکمین گل سرخ

درکمین گل سرخ

نويسنده در اين كتاب كوشيده است با استفاده از خاطرات سپهبد صياد شيرازی و روايت خود، مجموعه‌ای جذاب بيافريند.

درکمین گل سرخ

محسن مؤمنی

انتشارات سوره مهر

از مهم‌ترين ويژگی های این اثر نوگرايی در شيوه‌های روايت، تلفيق ظريف اطلاعات با بافت داستان و پرداختن به شخصيت‌هايی است كه چه در بخش داستان و چه در بخش زندگی‌نامه، به‌خوبی قوام يافته‌اند و گويی از متن بيرون می‌آيند و همراه خواننده می‌شوند. نويسنده در اين كتاب كوشيده است با استفاده از خاطرات سپهبد صياد شيرازی و روايت خود، مجموعه‌ای جذاب بيافريند.

تلاش چند ساله‌ی نويسنده و تحقيقات گسترده‌ی وی از منابع مختلف، از جمله اسناد لشكر ٢٧ محمد رسول‌الله، گفت‌وگوهای وی با دفتر ادبيات و هنر مقاومت و سازمان اسناد انقلاب اسلامی و ... مطالب اين كتاب ۳۸۰ صفحه‌ای را در بر می‌گيرد.

 

 

محسن مؤمنی در مقدمه‌ی كتاب اینچنین آورده است:
«درست فردای شهادت سپهبد صياد شيرازی، دوست نويسنده‌ام احمد دهقان متنی در اختيارم گذاشت كه نوار پياده شده‌ی چندين جلسه‌ی مصاحبه با آن شهيد بود... تا آن روز من صياد را هم در ميدان جنگ ديده بودم (در عمليات والفجر١) و هم بعد از جنگ (در حوزه‌ی هنری در بعضی مناسبت‌ها). وقتی كه او شهيد شد، من نيز مانند همه‌ی مردم ايران غمگين و متأثر شدم. آن روزها من بيش از هر چيز تحت تأثير منش خاضعانه و رفتار بی‌پيرايه‌ی او بودم، اما با خواندن اين خاطرات دريافتم بزرگی او بيش‌تر از آن است كه ما می‌دانيم و حق او برگردن استقلال امروز ايران و در سرنوشت جنگ فراتر از آن است كه به تعارف در مجامع و محافل گفته می‌شود... ».

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]