تاریخ انتشار خبر: 23 دي 1391 - ساعت 02:59:07
درس های عاشورا

درس های عاشورا

مجموعه حاضر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره درس‌های عاشورا است كه به صورت موضوعی تدوین و بعد از نمایه‌زنی و تیتربندی مطالب در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

درس‌های عاشورا/رهنمودهای رهبر معظم انقلاب /موسسه انقلاب اسلامی

مجموعه حاضر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره درس‌های عاشورا است كه به صورت موضوعی تدوین و بعد از نمایه‌زنی و تیتربندی مطالب در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. این كتاب یكی از آثار موضوعی استخراج شده از كتاب مرجع «آفتاب در مصاف»  ـ مشتمل بر تمامی بیانات رهبری از سال ۵۷ تا ۹۰ در مورد سرور و سالار شهیدان امام حسین (علیه السلام)ـ است.

«درس‌های عاشورا» بیش از 50 درس از مكتب حسینی از جمله: تنوع و جاودانگی درس‌های عاشورا، وجوب قیام برای اصلاح جامعه اسلامی، لزوم شناخت وظیفه اصلی، انجام به موقع تكلیف، مقابله با جدایی دین از سیاست و سه ویژگی برجسته و تعیین‌كننده ابی عبدالله (علیه السلام) را شامل می‌گردد.

 

 

در بخشی از كتاب و به نقل از خطبه‌ نماز جمعه رهبر انقلاب در عاشورای سال ۱۳۷۴ آمده است: «اگر این حادثه را دقیق در نظر بگیرید، شاید بشود گفت انسان می‌تواند در حركت چند ماهه حضرت ابی عبدالله (علیه السلام) از آن روزی كه از مدینه خارج شد و به طرف مكه آمد، تا آن روزی كه در كربلا شربت گوارای شهادت نوشید، بیش از صد درس مهم برشمارد. نخواستم بگویم هزارها درس؛ می‌شود گفت هزارها درس هست، ممكن است هر اشاره‌ی آن بزرگوار یك درس باشد. اما اینكه می‌گویم بیش از صد درس، یعنی اگر ما بخواهیم این كارها را مورد مداقه قرار دهیم، از آن می‌شود صد عنوان و سر فصل بدست آورد كه هر كدام برای یك امت، برای یك تاریخ و یك كشور برای تربیت خود و اداره جامعه و قرب به خدا درس است.»

 

 

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]