تاریخ انتشار خبر: 27 دي 1391 - ساعت 05:28:04
اسرار آل محمد

اسرار آل محمد

«اسرار آل محمد» اولین کتاب اعتقادی- روایی است.این اثر روایت‌گر حکایت بلند و بالای تاریخی و مستندی است که صحابه و خواص آن را طی سالیان، در میان خود حفظ کرده‌اند و به عنوان سندی مورد اعتماد برای شیعه می‌دانند.

«اسرار آل محمد» اولین کتاب اعتقادی- روایی است که به قلم سلیم بن قیس نگاشته شده است. اسناد و مدارک محکم و متقن وارد در این کتاب به‌گونه‌ای است که جای هیچ شکی را برای مخاطب خود نمی‌گذارد. این اثر روایت‌گر حکایت بلند و بالای تاریخی و مستندی است که صحابه و خواص آن را طی سالیان، در میان خود حفظ کرده‌اند و به عنوان سندی مورد اعتماد برای شیعه می‌دانند.

 

امام صادق(علیه السلام) در مورد این کتاب می‌فرمایند: «هر كس از شیعیان و دوستان ما كتاب سلیم بن قیس را نداشته باشد، چیزی از مسایل ولایت ما نزد او نیست و از اسباب ما آگاهی ندارد. این كتاب الفبای شیعه و سرّی از اسرار آل‌محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) است».
امام سجاد(علیه السلام) در وصف این کتاب فرموده‌اند: سلیم راست گفته است. خدا او را رحمت كند! همه‌ی این احادیث از ماست و ما از آن‌ها خبر داریم.
نویسنده در این کتاب توجه خود را بیشتر به تبیین فضایل اهل‌بیت پیامبر(علیهم السلام)، فضایل علی(علیه السلام)، جریان سقیفه و رویدادهای دوران زندگی امیرالمومنین(علیه السلام) معطوف کرده است.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]