تاریخ انتشار خبر: 07 مرداد 1392 - ساعت 03:50:39
دار و دسته دار علی

دار و دسته دار علی

بنا به گف ته نویسنده این اثر مجموعه «دار و دسته دار علی» در واقع طنز خاطرات مستندی است از بچه هایی که خودشان در جنگ حضور داشته اند و با اقتباس از خاطرات رزمندگان نوشته شده است و آنچنان که نویسنده می گوید در حال حاضر دارعلی در شیراز زندگی می کند و همچنان شوخ طبعی های خودش را را با اطرافیان دارد.

«جدا کردن ماسک گاز شیمیایی اکیدا ممنوع ! بوی سبزی تازه و سیر به مشامتان خورد چند ثانیه فرصت دارید ماسک بزنید . اول درپوش فیلتر را بردارید ...»فقط مش رجب است که داخل توالت هم ماسک را از خود جدا نمی کند. من هم عین گربه مخل روی دیوار خانه چپ و راست کله توی چادر می کنم و کله به کله اش می سایم.
 مشتی مراقب باش ! گاز سیا نور نه بو داره نه رنگ، نه خاصیت! سه تا نفس خلاص! رجب هم لب می گزد و لند لند می کند. نه رنگ نه بو نه خاصیت قند علی این نشانی خودته!»

آنچه خواندید بخشی از داستان تدارکات از کتاب «آمبولانش شتری» اکبرصحرایی است این اثر که که بخش اول مجموعه طنز دفاع مقدسی با عنوان دار و دسته دارعلی می باشد شامل 19 داستان کوتاه مستقل می باشد که به نوعی در ادامه یکدیگر قرار دارند اما هر یک از این داستانها استقلال خود را نیز حفظ کرده اند.
خمپاره خواب آلود، شیپورچی جنگ، شعبده باز،خمپاره انداز پیشانی سفید، نسخه شهردار، سیگاری های لبخند، کمپوت گیلاس ری، سیگاردامادی، پل خرگیری عنوان بخش های از این اثر می باشد.
جلد بعدی از این مجموعه با عنوان «گردان بلدرچین ها» نیز دقیقا با همین سبک و سیاق نوشته شده است و شامل 20 داستان کوتاه است که با عنوانهایی چون گربه براق حنایی، آتش بس!، دزد جوشن ، باربی غنیمتی، مهر تبعید ، رقص دژ،سامورایی مجنون ، پینوکیو هم آدم شدو... در ادامه یکدیگر آمده اند.

بنا به گفته نویسنده این اثر مجموعه «دار و دسته دار علی» در واقع طنز خاطرات مستندی است از بچه هایی که خودشان در جنگ حضور داشته اند و با اقتباس از خاطرات رزمندگان نوشته شده است و آنچنان که نویسنده می گوید در حال حاضر دارعلی در شیراز زندگی می کند و همچنان شوخ طبعی های خودش را را با اطرافیان دارد.
 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]