تاریخ انتشار خبر: 16 مرداد 1392 - ساعت 14:01:26
  ش آمریکایی ها هر ثانیه 100 جلد کتاب می‌خرند!

ش آمریکایی ها هر ثانیه 100 جلد کتاب می‌خرند!

بر اساس نتایج یک مطالعه، در هر ثانیه در آمریکا، 100 جلد کتاب فروخته می‌شود که این حجم چشمگیر تجارت موجب می‌شود سالانه 16 میلیون تن کاغذ صرف تولید کتاب در آمریکا شود.علاقه بیش از نیمی از خریداران کتاب در آمریکا به خرید کتاب نو موجب شده روزانه در این کشور حدود 8.5 میلیون جلد کتاب به فروش برسد.

 بر اساس نتایج یک مطالعه، در هر ثانیه در آمریکا، 100 جلد کتاب فروخته می‌شود که این حجم چشمگیر تجارت موجب می‌شود سالانه 16 میلیون تن کاغذ صرف تولید کتاب در آمریکا شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وب‌سایت Actuallite فرانسه در این گزارش آورده است: برای انتشار سالانه دو میلیارد جلد کتاب در آمریکا، 32 میلیون درخت قطع می‌شود که این میزان معادل تولید 16 میلیون تن کاغذ در سال است.

در حالیکه در بسیاری از کشورها یکی از راه‌های صرفه‌جویی اقتصادی و نیاز کمتر به قطع درختان برای تولید کاغذ، خرید کتاب دست‌دوم است، 54 درصد از علاقه‌مندان به کتاب‌خوانی در آمریکا ترجیح می‌دهند کتاب‌شان را برای همیشه نگه‌ داشته و هرگز آن را به عنوان کتاب دست‌دوم نفروشند.

علاقه بیش از نیمی از خریداران کتاب در آمریکا به خرید کتاب نو موجب شده روزانه در این کشور حدود 8.5 میلیون جلد کتاب به فروش برسد.

بر اساس اعلام این سایت فرانسوی، این ارقام در حالی ارائه می‌شود که در اکثر کشورهایی که قانون مشخصی برای تعیین قیمت کتاب، کاغذ و تیراژ کتاب وجود ندارد، خرید کتاب دست دوم بهترین راه برای صرفه‌جویی اقتصادی و استفاده از آثار ادبی با قیمتی ارزان‌تر نسبت به کتاب‌های اینترنتی است

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]