تاریخ انتشار خبر: 22 مرداد 1392 - ساعت 03:40:02
معرفی کتاب لذت حضور

معرفی کتاب لذت حضور

کتاب «لذت حضور»با ارائه ی راهکارهایی عملی در زمینه ی ایجاد حضور قلب در عبادات و تبیین روش های تقویت حضور روحانی انسان در پیش گاه حضرت حق در اثنای عبادات به ویژه نماز، بر آن است تا ما را لذت حضور بچشاند.

از جمله اموري که در توجه به نماز و قبولي آن موثر است، سلام و صلوات بر پيامبر گرامي(ص) است.عامل موثر ديگر سلام به حضرت بقيه الله الاعظم (عج) است، که در دعاي ندبه مي خوانيم"اللهم...اجعل صلاتنا به مقبوله" و سومين عامل موثر سلام به حضرت امام حسين (ع) است، چون اقامه دين و نماز و آنچه از دين داريم به سبب مجاهدت اباعبدالله الحسين (ع) است.وقتي اين کار را تجربه ميکنيم لذت نماز را حقيقتا احساس خواهيم کرد. بسيار بد است که انسان به نماز بايستد و نداند که چه ميکند.

براي حضور قلب در نماز لازم است همواره به ياد خدا باشيم و هيچ گاه او را از ياد نبريم. حضرت امام(ره) در باره فراغت قلب در نماز و عبادت فرموده است:"انسان بايد به خداوند دل بدهد و اين امر به سهولت امکان پذير نيست" و در جاي ديگر گفته اند: مقدمه فراغت قلب ، فراغت وقت است، يعني بايد فرصتي را به طور اختصاصي براي خداوند در نظر گرفت و نماز را که خود زمان خاصي داردبايد در اول وقت خوانده شود.

کتاب «لذت حضور» تالیف حاج مرتضی آقا تهرانی با ارائه ی راهکارهایی عملی در زمینه ی ایجاد حضور قلب در عبادات و تبیین روش های تقویت حضور روحانی انسان در پیش گاه حضرت حق در اثنای عبادات به ویژه نماز، بر آن است تا ما را لذت حضور بچشاند.

در این  کتاب موضوعات و مباحثی همچون راهی برای فراغت دل، توجه به ارزش عبادت، توجه به امام زمان(عج)، ولایت، روح نماز، حرمت نماز، حضور قلب، چگونگی توجه در نماز، مراتب حضور قلب در نماز، حقیقت خضوع، توفیقی بودن عبادات، وحی راه تشخیص چگونگی ارتباط با خدا، آثار سلوک، تجسم اعمال، تجسم اعتقادات، عمل به تقوای فقهی، غنای نفس و… مورد بررسی قرار گرفته شده است.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]