تاریخ انتشار خبر: 01 شهريور 1392 - ساعت 00:45:20
منشـور فـرهنـگ از دیدگاه مقام معظم رهبری

منشـور فـرهنـگ از دیدگاه مقام معظم رهبری

کتاب حاضر که با عنوان « منشور فرهنگ از مقام معظم رهبری » تقدیم می شود، سعی دارد مقید به فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای، مخاطبین را با محورهای اصلی در شناخت موضوعات فرهنگی انقلاب آشنا نماید.

از جمله مسائلی که در مهندسی فرهنگ کشور باید بسیار مورد مطالعه قرار گیرد و مقدم بر امر مهندسی بدان پرداخته شود، شناسایی موضوعات فرهنگی و تبیین جایگاه ، ویژگی، رسالت و راهکارهای توسعه آنها در نظام فرهنگی کشور است. بی شک مهندسان فرهنگ کشور تا زمانی که مواد و مصالح فرهنگی مورد نیاز را شناسایی نکنند و از مؤلفه های اصلی هر یک از موضوعات در بستر اجتماعی آگاه نباشند، هیچگاه نخواهند توانست فونداسیون فرهنگ کشور را به شکلی مستحکم و مقاوم بنا نمایند. در حقیقت موضوعات فرهنگی به دلیل اختلاف سطح و اندازه ، باید در جایگاه متناسب با خود قرار گیرند تا ساختمان فرهنگ نظام اسلامی به درستی بنا شود و در مقابل طوفان های حوادث، به خود نلرزیده و ناخواسته فرو نریزد.«مقام معظم رهبری»

 

کتاب حاضر که با عنوان « منشور فرهنگ از مقام معظم رهبری » تقدیم می شود، سعی دارد مقید به فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای، مخاطبین را با محورهای اصلی در شناخت موضوعات فرهنگی انقلاب آشنا نماید. به نظر می رسد این تلاش ناچیز علاوه بر آنکه مخاطبان عمومی را به شکلی اجمالی و در عین حال جامع و دقیق با عناصر فرهنگی کشور آشنا می سازد، به مسئولان مهندسی فرهنگ نیز شناخت طبقه بندی شده ای از موضوعات فرهنگی و فرهنگ ساز کشور ارائه می دهد که امید است مورد عنایت عزیزان قرار گیرد.

 

از ویژگی های این کتاب بیان تمام مباحث فرهنگ از دیدگاه مقام معظم رهبری مدظله العالی تا آخرین سخنرانی معظم له در حرم مطهر حضرت امام رضا علیه السلام در نوروز سال ۱۳۹۲ می باشد.

 

شایان ذکر است، مقدم بر این کتاب، مجموعه ای با عنوان «منشور فرهنگ از نگاه امام خمینی (ره)» نیز تهیه و تنظیم شده است که مبتنی بر روش تحقیق و اسلوب تدوین بیان شده، تبیین موضوعات فرهنگی نظام اسلامی و اهمیت و ویژگی آنها را بر اساس فرمایشات حضرت امام خمینی، بنیان گذار انقلاب اسلامی، انجام داده است.

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]