تاریخ انتشار خبر: 25 شهريور 1392 - ساعت 23:46:39
«تکرار یک تنهایی»

«تکرار یک تنهایی»

این کتاب در برگیرنده 26یادداشت از دوستان و نزدیکان آوینی است که مستند مصاحبه و همکلامی با مجاوران و آشنایان سید مرتضی آوینی است که گردآورنده در برخی از آنها حضور داشته و در برخی نقشی نداشته است و تنها از منابعی دیگر گزیده یا تلخیص کرده است.

«تکرار یک تنهایی» جستارهایی از حیات سید مرتضی آوینی به کوشش محمدعلی صمدی در مجموعه یاران ناب انتشارات یا‌زهرا منتشر شده است.

این کتاب در برگیرنده 26یادداشت از دوستان و نزدیکان آوینی است که مستند مصاحبه و همکلامی با مجاوران و آشنایان سید مرتضی آوینی است که گردآورنده در برخی از آنها حضور داشته و در برخی نقشی نداشته است و تنها از منابعی دیگر گزیده یا تلخیص کرده است. چون قصد گردآورنده آنطوری که در مقدمه ذکر کرده است زندگی‌نگاری و سرگذشت‌نویسی نبوده در گزینش مطالب تنها بریده‌هایی را که یادآور تنگناها و غربت آوینی بوده به‌منظور ادراک بهتر و ژرف‌تر از احوالات او آورده است.

نیمی از این کتاب 120صفحه‌ای عکس است و به‌گونه‌ای آلبوم تصویری به شمار می‌آید و عکس‌ها از آرشیو نشر یا زهرا گردآوری شده است. از افرادی که مطالبی از آنها در این کتاب آمده است می‌توان به اصغر بختیاری، محمدعلی فارسی، مهدی همایون‌فر، یوسفعلی میرشکاک، هدایت‌الله بهبودی، شهرزاد بهشتی و... اشاره کرد.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]