تاریخ انتشار خبر: 11 مهر 1392 - ساعت 00:16:43
صمیمانه با عروس وداماد

صمیمانه با عروس وداماد

«پول پیدا کردن کار آسانى نیست، هزاران زحمت و دردسر دارد،انسان مال را براى رفاه و آسایش خویش می خواهد و ذاتا بدان علاقه‏منداست،اگر به کسى احسان کرد و مالى را که به ریشه جانش بسته است دراختیار او قرار داد انتظار دارد قدردانى کند، اگر مورد سپاسگزارى قرارگرفت تشویق می شود...

 
حقوق متقابل همسران عنوان فصل اول است که نویسنده  موضوعاتی همچون اهداف ازدواج، فلسفه  و محدوده سرپرستی شوهر برخانواده، میزان وظیفه زن در منزل، شغل بانوان و ذکر 22ویژگی برای یک خانواده خوشبخت و ذکر حقوق طرفین بر مبنای فتوای مراجع تقلید مانند مساله تمکین، اجازه خروج زن از شوهر، نفقه، مهریه و همخوابگی  را در این فصل مطرح کرده است.

نویسنده در فصل دوم بیست راه جلب محبت را بررسی می کند که هدیه دادن، توجه به همسر، صفا و صمیمیت، ابراز محبت، کمک به ترقی یکدیگر، نظم و برنامه، تشکر و قدرانی از زن و ارزش گذاشتن به کار یکدیگر از جمله راه های جلب محبت است.

مؤلف در پایان این فصل برای دانستنی های بیشتر عروس و داماد چکیده نظرسنجی صورت گرفته میان صدنفر از دانشجویان یکی از دانشگاه های کشور را در ضمن سؤال و جواب مطرح می کند که  مباحثی نظیر ساخص های یک زندگی موفق، مهم ترین عوامل گرمی خانواده و مهمترین عوامل آسیب زا در زندگی در این چکیده آمده است.

خدامحوری، شیوه گفت و گو، قضاوت عجولانه، همسرآزاری، پرهیز از خودخواهی، استقبال و بدرقه، واقع بینی، مقایسه نکردن همسر خویش با دیگران، آراستگی زن و شوهر، مذاکره و تفاهم، قهر نکردن با یکدیگر و پرهیز از بد بینی از جمله عناوین  فصل سوم این کتاب است.

نویسنده در پایان فصل سوم برای سنجش میزان عشق و علاقه به همسر راه کاری را پیش روی زوجین قرار می دهد.

مؤلف فصل چهارم را با عنوان کلیدهای طلایی به سه بخش آقا دامادها بخوانند، عروس خانم ها بخوانند و آقا دامادها و عروس خانم ها باهم بخوانند تقسیم کرده و در هر بخش نکات ضروری و کاربردی را برای پشرفت زندگی جوانان ذکر کرده و همچنین در پایان فصل زوج های موفق و نمونه مانند حضرت امام(ره)، شهید مطهری(ره)، شهید بهشتی(ره)، علامه طباطبایی(ره)، شهید هاشمی نژاد، علامه جعفری(ره) و سردار شهدی جهان آرا را برای عبرت گیری و درس آموزی ذکر می کند.

نویسنده در فصل پنجم  بهداشت زناشویی را مطرح و برطرف کردن بوی نامطبوع، خالی کردن مثانه پیش از آمیزش، آمیزش نکردن با شکم پر، ترک آمیزش هنگام عادت ماهانه، اعتدال در آمیزش، ارضای جنسی، جلوگیری نکردن از خروج منی و استراحت پس از آمیزش را از بهداشت جسمانی زناشویی و اظهار محبت و دوستی، چشم چرانی نکردن و رضایت از روابط جنسی را از بهداشت روانی زناشویی برشمرده است.

رابطه زناشویی عنوان فصل ششم این کتاب است که در این فصل موضوعاتی همچون عوامل ایجاد و تشدید میل جنسی، آداب آمیزش، مکان آمیزش، دعاهای شب زفاف، بایسته های پیش و بعد از آمیزش و راه های درمان سردمزاجی زنان را بررسی و در ادامه نکات جنسی مشترک، ویژه زنان و ویژه مردان بیان می شود. 

ذکر چهارده عامل اختلالات جنسی مردان و ارایه راهکارهای درمان، ذکر خواص برخی میوه جات و بیان چند نسخه افزایش میل و قوت بخشی جنسی از دیگر مباحث این فصل است.

مدیریت اقتصادی در خانه عنوان فصل هفتم این کتاب است.

نویسنده در فصل آخر در موضوعات احکام دوران نامزدی مانند نگاه به نامزد، حکم انگشتر طلا و پلاتین، نفقه دوران عقد تا عروسی و احکام جنسی مانند ترشحات زنانه و احکام روابط زن و شوهر مانند حق سکونت زن و احکام حجاب و پوشش اسلامی مانند آرایش زن و احکام روابط اجتماعی مانند مراجعه به پزشک نامحرم و احکام صله رحم، احکام وطن و سفر، احکام خمس و احکام امربه معروف و نهی از منکر نظرات آیات عظام امام، خامنه ای، مکارم، سیستانی، صافی گلپایگانی، نوری همدانی، بهجت، تبریزی و وحید خراسانی را آورده است.

در پایان کتاب نموداری از محارم و نامحرم آورده شده  تا جوانان با آگاهی از این امور خود را از آسیب های ارتباط با نامحرم دور کند. 
 

در بخشی از این کتاب با عنوان «سپاسگزار باش!» می خوانیم:

 

«پول پیدا کردن کار آسانى نیست، هزاران زحمت و دردسر دارد،انسان مال را براى رفاه و آسایش خویش می خواهد و ذاتا بدان علاقه‏منداست،اگر به کسى احسان کرد و مالى را که به ریشه جانش بسته است دراختیار او قرار داد انتظار دارد قدردانى کند، اگر مورد سپاسگزارى قرارگرفت تشویق می شود...خانم محترم! شوهر شما نیز یک بشر عادى است،از قدردانى‏خوشش می آید، هزینه زندگى را تامین می‌کند، حاصل دسترنج‏خویش را در طبق اخلاص نهاده رایگان تقدیم شما می‌کند، این عمل را یک وظیفه‏اخلاقى و شرعى محسوب می‌دارد، و از انجام دادن آن لذت مى‏برد، لیکن ازشما انتظار دارد که وجودش را مغتنم شمرده از کارهایش قدردانى کنید، هر گاه اسباب و لوازم زندگى را خریدارى نموده به منزل آورد اظهار سرورو خوشحالى نمایید، و سپاسگزارى کنید، هر گاه براى تو یا فرزندانت‏کفش و لباس یا چیز دیگرى آورد فورا از دستش بگیر و اظهار خورسندى‏کن،چه مانع دارد بگویى: متشکرم؟ ...اگر یکى از خویشان یا دوستان یک جفت جوراب بى‏ارزش یادسته گل بى‏قابلیت‏بشما تقدیم نمود بارها از او تشکر می کنید اما احسانهاى همیشگی شوهرتان را به روى خود نیاورده از یک تشکر بى‏مایه هم دریغ می‌کنید؟! راه و رسم شوهردارى چنین نیست...

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]