تاریخ انتشار خبر: 22 آذر 1392 - ساعت 23:26:22
کتابی درباره شهید عمیدعبدوس

کتابی درباره شهید عمیدعبدوس

کتاب کفه‌ای از بهشت به قلم سیده فهمیه میرسید به رشته تحریر در آمده است عنوان خاطرات و زندگی‌نامه شهید حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر عبدوست و شیهد حجت الاسلام عمید عبدوس از شهدای روحانی استان سمنان می باشد.

از ابتدای نهضت انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی در ایران روحانیون دوشادوش مردم به مبارزه علیه نظام پهلوی پرداختند. وجود شهدایی همچون نواب صفوی، مفتح، آیت الله سعیدی، مطهری و... گواهی بر این مدعاست. در طول 8 سال دفاع مقدس نیز طلاب و روحانیون حضور چشمگیری در میادین جنگ تحمیلی داشته اند.

 

 

کتاب کفه‌ای از بهشت به قلم سیده فهمیه میرسید به رشته تحریر در آمده است عنوان خاطرات و زندگی‌نامه شهید حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر عبدوستو شیهد حجت الاسلام عمید عبدوس از شهدای روحانی استان سمنان می باشد. میرسید که کتاب را در 300 صفحه نوشته است در کتاب  ضمن تشریح زندگی‌نامه شهید عبدوست،‌ خاطراتی از  حضور این شهدا  در دفاع مقدس را به صورت مستند گردآوری کرده است و در  انتشار آن بنیاد شهید استان سمنان و کنگره شهدای روحانی مشارکت داشته‌اند.

 

 

در پایان کتاب نیز برخی از عکس ها و دست نوشته های این دو بزرگوار ذکر شده است. نویسنده در مقدمه کتاب ذکر می کند که کار جمع آوری خاطرات این بزرگان را از بهار 1368 و ابتدا از خانواده و بستگان این دو شهید شروع کرده است. و با عنایت به سفر مقام معظم رهبری در سال 85 به سمنان نام کتاب را کفه ای از بهشت قرار داده است. میرسید ذکر می کند که به دلیل تعدد خاطرات کتاب به دو فصل مجزا به نام هر شهید تفکیک شد.همچنین مجموعه اسناد و خاطرات مربوط به این دو شهید در بیش از 1500 صفحه تدوین شد که نویسنده از دل آن مجموعه حاضر را گلچین نموده و توسط نشر شاهد به چاپ رسانده است.

نکته قابل توجه آن است که در میان دست نوشته های حیدر پیمان هایی بوده که آن شهید با امام عصر و رسیدن به شهادت عهد نموده است بنابراین نویسنده نام بخش های را بر این اساس انتخاب کرده است. فصل دوم کتاب نیز همین گونه بوده است.

 

 

فصل سوم کتاب نیز به بیان خاطرات جنگ به روایت مادر شهیدان عبدوس اختصاص دارد.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]