تاریخ انتشار خبر: 20 دي 1392 - ساعت 21:09:42
12 قصه از امام علی(ع) و یارانش

12 قصه از امام علی(ع) و یارانش

این کتاب با نگاهی به سیره عملی حضرت علی(ع) و یاران ایشان نگاشته شده است.داستان های این کتاب که بسیار ساده و روان نگاشته شده است به همراه تصاویری گویا همراه شده است که در ذهن کودک نقش می بندد. نویسنده سعی نموده داستان هایی را انتخاب کند که ساده زیستی، بصیرت، شجاعت، دوری از غرور و تکبر و... را در سیره اولیا خدا بیان کند.


مژگان شیخی نویسنده ای نام آشنا در حوزه کودک و نوجوان به شمار می آید.او که متولد سال  41 در تهران و دانش آموخته مترجمی زبان انگلیسی نیز می باشد تاکنون بیش از 80 عنوان کتاب از او در حوزه ادبیات کودک و نوجوان به چاپ رسیده است و از برخی آثارش اقتباس‌های سینمایی و پویانمایی صورت گرفته و تعدادی نیز به زبان‌های دیگر ترجمه شده است.

از جمله آثار او می توان به بلبل نوك طلايي و باغ آرزوها(اولین اثر او که در سال 63 به چاپ رسید)، «زندگي حضرت يوسف»، «تابستان و غاز سفيد»، «دستي براي دوستي» و «گلي در سرزمين زمستانها»،من از همه كوچكترم و... می باشد. یکی دیگر از آثار شیخی کتاب 12 قصه از امام علی(ع) و یارانش که با نگاهی به نهج البلاغه می باشد  که به تصویرگری سید حسام الدین طباطبایی توسط نشر قدیانی(کتاب های بنفشه، واحد کودک و نوجوان این موسسه) روانه بازار شده است.

کتاب بنفشه نشر قدیانی از ناشران تخصصی در حوزه کودک و نوجوان است که 7 دوره به عنوان ناشر نمونه کشوری در سالهای 72، 74، 78،79، 82، 84 و 88 انتخاب شده است. کتاب حاضر که قصد معرفی آنرا داریم در 12 جلد مجزا نیز به چاپ رسیده است. در این کتاب 12 قصه از حضرت علی(ع) و یاران ایشان همچون مالک اشتر و ابوذر ذکر شده است.

از جمله این 12 قصه می توان به : ابوذر صحرا نشین،کفش های وصله دار، عقیل و آهن سرخ و... اشاره کرد. این کتاب با نگاهی به سیره عملی حضرت علی(ع) و یاران ایشان نگاشته شده است. در این کتاب خواننده با حوادث صدر اسلام  همچون جنگ جمل ، طلحه و زبیر نیز به نوعی آشنا می شود. این کتاب در 150 صفحه نگاشته شده است. نویسنده سعی نموده در خلال داستان هایش برخی از نامه ها و خطبه های حضرت امیر المومنین(ع) در نهج البلاغه را که مستقیما و یا غیر مستقیم به نوعی با موضوع داستان در ارتباط است ذکر کند.

شماره نامه ها و خطبه های مورد اشاره در پایان هر داستان ذکر شده است به نظر می آید که این خطبه ها و نامه ها بر اساس ترجمه ی نهج البلاغه دکتر سید جعفر شهیدی انتخاب شده است. داستان های این کتاب که بسیار ساده و روان نگاشته شده است به همراه تصاویری گویا همراه شده است که در ذهن کودک نقش می بندد. نویسنده سعی نموده داستان هایی را انتخاب کند که ساده زیستی، بصیرت، شجاعت، دوری از غرور و تکبر و... را در سیره اولیا خدا بیان کند.  

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]