تاریخ انتشار خبر: 07 بهمن 1392 - ساعت 00:19:42
ملیکا مام خورشید عدالت، داستان مادر امام زمان(عج)

ملیکا مام خورشید عدالت، داستان مادر امام زمان(عج)

کتاب ملیکا، مام خورشید عدالت اختصاص به داستان ملیکا دختر روم شرقی دارد و سختی‌ها و رنج‌های بسیاردر راه رسیدن به امام حسن عسگری(ع) بیان شده است.

بیان داستان‌های مذهبی و همچنین بیان سیر زندگی ائمه اطهار(ع) با  زبانی کودکانه از همان آغاز کودکی در پیوند فرزندانمان با ائمه اطهار بسیار تاثیر گذار است.

کتاب ملیکا، مام خورشید عدالت نوشته امین توکلی با تصویرگری مهرداد شاهوردی دومین اثر انتشارات دانش آموز به صورت استریپ(کتاب فیلم) است که اختصاص به داستان ملیکا دختر روم شرقی دارد و سختی‌ها و رنج‌های بسیاردر راه رسیدن به امام حسن عسگری(ع) بیان شده است.

  نشر دانش آموز برای دومین بار است که کتاب استریپ روانه بازار کرده است، بار اول استفاده از این سبک هنری اختصاص به کتاب داستان عاشورا داشت که این کتاب در 76 صفحه روانه بازار شده است.

منبع اصلی کتاب ملیکا به نظر کتاب جلاالعیون علامه محمد باقر مجلسی است، گرچه برخی از منابع دیگر مورد استفاده نیز در صفحه آخر کتاب ذکر شده است.

 در مقدمه کتاب توضیحاتی پیرامون امپرانوری رم که از بزرگترین حکومت های در قرون گذشته بوده است ذکر شده است و داستان از کنستانتین یا قسطنطنیه مرکز امپراتوری روم شرقی و قصر قیصر آغاز شده و در ادامه به جنگ اعراب و رومیان می پردازد و به نحوه اسارت بانو ملیکا اشاره کرده و چگونگی نحوه دیدار آن بانوی بزرگوار با امام هادی(ع) و چگونگی انتخاب ایشان به عنوان عروس خاندان اهل بیت و رویای صادقه ایشان پایان می‌یاید.

در پایان کتاب نیز داستان واقعی این حادثه از کتاب جلا العیون علامه محمد باقر مجلسی ذکر می شود.

گرچه کتاب به گروه سنی ج اختصاص یافته و همچنین سبک هنری جالب و جذاب استریپ را برای بیان داستان انتخاب نموده است اما بیان کتاب به نظر بیان ثقیلی است(گرچه این مشکل یعنی نحوه انتقال و بیان حوادث تاریخی همیشه هم در رسانه های صوتی تصویری و هم کتب ما مخالفین و موافقین بسیاری داشته است.) اما با این حال باید به ناشر اثر بابت سبک هنری ارائه کتاب و نویسنده بابت انتخاب موضوع دست مریزاد گفت و آنرا به فال نیک گرفت.   

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]