تاریخ انتشار خبر: 25 بهمن 1392 - ساعت 22:57:43
مجموعه راه زندگی؛معرفی رفتار و کردار رهبران الهی

مجموعه راه زندگی؛معرفی رفتار و کردار رهبران الهی

مجموعه راه زندگی یک مجموعه ده جلدی با ده سر فصل در راستای معرفی رفتار و کردار رهبران الهی( چهارده معصوم) تدوین گردیده که این مجموعه با نگاهی جدید به سیره و روش زندگی ائمه معصومین (علیهم السلام )مخاطب را در عرصه‌های مختلف با زوایای پیدا و پنهان زندگی این بزرگواران آشنا ساخته و آن‌ها را به مسیر صحیح رهنمون می‌سازد.

قرآن کریم، رسول گرامی اسلام را به عنوان الگوی کامل انسانی و اسوه همه مسلمانان معرفی نموده و آن حضرت نیز بر اساس حدیث متواتر ثقلین، اهل بیت (علیهم السلام)  را در کنار قرآن قرار داده و تمسک به این دوثقل گرانبها را موجب رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی مسلمانان می‌داند.

با توجه به این مطلب است که در تمامی مباحث، فرمایشات معصومین (علیهم السلام)  به عنوان یک حجت معتبر، مورد استفاده قرار می‌گیرد و امروزه نه تنها در مباحث فقهی، بلکه در تمامی حوزه‌های علوم انسانی به شکل عام خود، این منبع، قابل اعتمادترین است.

امروز در حوزه علوم اجتماعی با عنوان سبک زندگی اسلامی - که همواره مورد تاکید عالمان دین بوده– مبحثی مطرح  گردیده که می‌تواند با تکیه بر این منبع سرشار، راه حل‌های نو و عملی را در این عرصه ارائه نماید و  بی شک، بهترین مرجع در پیدا کردن راه و روش درست زندگی اسلامی، مطالعه در سیره و روش این بزرگواران است .

مجموعه راه زندگی یک مجموعه ده جلدی و با ده سر فصل به قلم محمد لک‌آبادی در راستای معرفی رفتار و کردار رهبران الهی( چهارده معصوم) تدوین گردیده که این مجموعه با نگاهی جدید به سیره و روش زندگی ائمه معصومین (علیهم السلام  )مخاطب را در عرصه‌های مختلف با زوایای پیدا و  پنهان زندگی این بزرگواران آشنا ساخته و آن‌ها را به مسیر صحیح رهنمون  می‌سازد.

نام و موضوع مجلدات به شرح زیر است.

1. به سمت خدا ـ عبادت و بندگی در سیرده چهارده معصوم (علیهم السلام)

2. عطر عترت ـ اخلاق و رفتار در سیرده چهارده معصوم (علیهم السلام)

3. سایه طوبی ـ خانه و خانواده در سیرده چهارده معصوم (علیهم السلام)

4. مرز پویایی ـ تذکر و هشدار در سیرده چهارده معصوم (علیهم السلام)

5. تاج عزت ـ کسب و کار در سیرده چهارده معصوم (علیهم السلام)

6. اوج دانایی ـ صبر و دانش در سیرده چهارده معصوم (علیهم السلام)

7. باغ شیشه‌ای ـ دنیا و اقتصاد در سیرده چهارده معصوم (علیهم السلام)

8. پیام آشتی ـ معاشرت با دیگران در سیرده چهارده معصوم (علیهم السلام)

9. به رنگ سخن ـ زبان و گفتار در سیرده چهارده معصوم (علیهم السلام)

10. هوای تازه ـ تفریح و شادی در سیرده چهارده معصوم (علیهم السلام)

نویسنده در هر یک از کتب این مجموعه، با بیان یک نمونه از عملکرد معصومین (علیهم السلام) در موضوعات فوق و در کنار هم قرار دادن آن‌ها، که بیشتر در قالب داستان‌های کوتاه، جذاب و خواندنی از روش زندگی آن حضرات است؛ به دنبال  تفهیم روش عملی و رفتاری آن بزرگواران در بستر زندگی فردی و اجتماعی است.

نویسنده با این اعتقاد که کلمات بزرگان به قدر و اندازه وجودشان بزرگ و عظیم است و نمی‌توان با یک نیم نگاه و با یک زاویه دید، همه آن را فهمید، بنابراین در بیان مطالب کتاب، هیچ گونه نتیجه‌گیری نمی‌کند و آن را به خوانندگان واگذار نموده است.

مطالعه این مجموعه که به همت هنارس به چاپ رسیده، جذاب و مختصر راهی به سوی زندگی بهتر در زمان کنونی است.

 

 

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]