تاریخ انتشار خبر: 09 اسفند 1392 - ساعت 21:29:19
مجموعه دائره المعارف اسرار دانش

مجموعه دائره المعارف اسرار دانش

چرا حیوانات مهاجرت می کنند؟حیوانات چگونه می میرند؟چگونه یک حیات آغاز می شود؟چگونه گرما تولید می شود؟، چگونه انتقال می یابد و...خواندن این کتاب در هر چه بیشتر و بهتر استفاده کردن کودکان از مواهب الهی و خدادای کمک می نماید.

پیشرفت هایی که هر روزه در زندگی بشر رخ می دهد زیادند اما در این میان با توجه به پیشرفت‌های شگرفی که انسان‌ها در زمبنه‌های مختلف علمی بدان دست یافته‌اند، توجه به خالق اصلی آنها بیش از پیش مورد نیاز است.

بسیار انفاق می‌افتد که بعد از شنیدن خبر علمی به یگانگی خداوند و عالم بودن او صحه گذاشته و اقرار می نماییم.  این نکته که خداوند هیچ کاری رو در این عالم و هیچ مخلوقی را بدون حکمت نیافریده از جمله نتایج پی بردن به برخی از اسراری است که پیرامون ما وجود دارد و ما از آن غافلیم و بعد از کارهای علمی دانشمندان به آن پی می‌بریم.

انتشارات پیام آزادی که از ناشران تخصصی در حوزه دائره المعارف کودکان است  6 جلد از مجموعه دائره المعارف اسرار دانش را در یک کتاب به چاپ رسانده است که در آن به گوشه‌ای از این اسرار فوق  اشاره می‌نماید.

 ترجمه این اثر بر عهده‌ی مجید عقیق مترجم کتاب اسلحه سری است که توسط نشر سوره مهر روانه بازار شده است که در جلد اول این دائره المعارف به موضوع چرخه حیات پرداخته می‌شود.

در این جلد کودکان به سوالاتی همچون چرا حیوانات مهاجرت می کنند؟حیوانات چگونه می میرند؟چگونه یک حیات آغاز می شود؟کدام حیوانات زنده زا هستند؟و سوالاتی از این قبیل که به موضوع چرخه حیات مرتبط است روبرو می‌شوند که نویسنده در کنار توضیحاتی کوتاه و رسا و به زبان کودکانه به همراه تصاویری جهت یادگیری بهتر مطلب به این سوالات پاسخ می‌دهد.

 در جلد دوم اثر شناخت زیستگاه‌ها، مراحل تشکیل یک زیستگاه، بزرگترین زیستگاه، انسان و تخریب زیستگاه‌ها و... اشاره می‌نماید.

در کتاب موضوعات پیرامون زیستگاه به برخی فعالیت‌های علمی که مخاطب کتاب باید آنها را انجام دهد، پرداخته می‌شود.

در جلد سوم کتاب نیز شناخت آلودگی و حفظ محیط زیست بررسی می شود و همچنین در جلد چهارم گرما و سرما مورد واکاوی قرار می‌گیرند.

اینکه چگونه گرما تولید می شود؟، چگونه انتقال می یابد و... از مسائلی است که در این جلد بدان پاسخ داده می‌شود.

فصل پنجم و ششم نیز به شناخت نور و پرواز اختصاص یافته است ودر پایان هر جلد نیز واژه‌نامه مربوط به آن موضوع و منابع آن نیز ذکر شده است.

خواندن این کتاب در هر چه بیشتر و بهتر استفاده کردن کودکان از مواهب الهی و خدادای کمک می نماید.

دائره المعارف اسرار دانش به قلم آندره سالوی از سوی انتشارات پیام آزادی به چاپ رسیده است.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]