تاریخ انتشار خبر: 10 فروردين 1393 - ساعت 00:58:59
کتاب «شاهزاده دریای خزر و 22 افسانه دیگر» وارد بازار نشر شد.

کتاب «شاهزاده دریای خزر و 22 افسانه دیگر» وارد بازار نشر شد.

کتاب «شاهزاده دریای خزر و 22 افسانه دیگر» نوشته سیدحسین میرکاظمی در قالب 140 صفحه با شمارگان 1650 نسخه در قطع وزیری توسط واحد کودک و نوجوان انتشارات قدیانی به دست نوجوانان رسید.

کتاب «شاهزاده دریای خزر و 22 افسانه دیگر» نوشته سیدحسین میرکاظمی توسط واحد کودک و نوجوان انتشارات قدیانی به دست نوجوانان رسید.

این کتاب شامل 23 افسانه برای نوجوانان است که در قالب داستانهای کوتاه نقل شده است. 

«اسب سفید و اسب سیاه»، «آفتاب و مهتاب»، «پروین‌شاه و آهو»، «دروغ شاخ‌دار»، «سه تا برادر»، «قاصد تقدیر»، «شازده یونس و شاه‌دخت فرنگ»، «گرگ خوش‌باور»، «نوعروس قورباغه‌ای»، «قصه رستم و اسفندیار و بهمن»، «هفت کچلان» و «یک دوست برتر از چهل دوست» عنوان‌های برخی از این افسانه‌ها هستند. 

در بخشی از افسانه «پروین‌شاه و آهو» می‌خوانیم: «پادشاه همسایه با شنیدن این حرف‌ها به ظاهر قانع شد، حرفی نزد و به مملکتش برگشت و تحت تاثیر صحبت و دلیل پروین‌شاه، حمامی ساخت و دستور داد روی کاشی‌های سر در حمام دو آهوی نر و ماده بکشند. تا هرکس به حمام می‌رود با دیدن چنین صحنه‌ای غیرتی در او بیدار شود و وفاداری را یاد بگیرد و فداکار باشد...» 

در پشت جلد این کتاب نوشته شده است: «افسانه‌ها متعلق به عهد قدیم‌اند که هنوز پیشرفت برای بشر، مایه دردسر و تنهایی نشده بود و در بطن و متن، معنایی را نهفته دارند. درک این معنای نهان و نهفته است که پند و عبرت می‌دهد و به دنبال این است که همه چیز را عادلانه حل کند. مواجه با شگفتی افسانه‌ها، ره‌آوردش سرگرمی، ارضای کنجکاوی و سرخوشی است. وقتی ما مردم از هفت تا هفتاد ساله افسانه‌ها را می‌خوانیم، پُر از رویا می‌شویم و انگار خوش و خرم برای گلگشت به سرزمین شگفتی‎‌ها و عجایب، می‌رویم. کتاب «شازده دریای خزر» ما را راهی سفر به دنیای قدیم می‌کند و سبب دل‌خوشی ما می‌شود.» 

سیدحسین میرکاظمی، نویسنده، پژوهشگر و مقاله‌نویس متولد سال 1321 در گرگان است. «آلامان» یکی از آثار اوست که به زبان آلمانی ترجمه و منتشر شده است. از دیگر آثار او می‌توان به «دانش و بینش در روستا»، «33 قصه از سرزمین من»، «7 پری ایرانی و 29 قصه دیگر» و رمان «یورت»، برنده جایزه مجله «گردون» به عنوان بهترین رمان سال اشاره کرد. 

واحد کودک و نوجوان انتشارات قدیانی، کتاب «شاهزاده دریای خزر و 22 افسانه دیگر» را در قالب 140 صفحه با شمارگان 1650 نسخه در قطع وزیری منتشر کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را با بهای 65 هزار ریال خریداری کنند.

 

به نقل از خبرگزاری کتاب ایران 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]