تاریخ انتشار خبر: 23 فروردين 1393 - ساعت 21:52:47
کتاب «الفبای رهبری بالینی» اثر تیم سوآن ویک و جودی مک کیم، از سوی انتشارات گپ راهی بازار نشر شد.

کتاب «الفبای رهبری بالینی» اثر تیم سوآن ویک و جودی مک کیم، از سوی انتشارات گپ راهی بازار نشر شد.

کتاب «الفبای رهبری بالینی» که اصل آن از سوی انتشارات BMJ در سال 2011 میلادی چاپ شده، در قالب 15 فصل با روش‌ها و رویکردهای گوناگون، به امر رهبری پرداخته است. نخستین چاپ کتاب «الفبای رهبری بالینی» با شمارگان یک‌هزار نسخه در 148 صفحه، به بهای هفت هزار و 900 تومان از سوی انتشارات گپ به بازار نشر عرضه شده است.

 

 کتاب «الفبای رهبری بالینی» که اصل آن از سوی انتشارات BMJ در سال 2011 میلادی چاپ شده، در قالب 15 فصل با روش‌ها و رویکردهای گوناگون، به امر رهبری پرداخته است. 

این اثر را دکتر شادمان نعمتی، دانشیار گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با همکاری دکتر عالیا صابری، استادیار مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی گیلان و طاهره مقدس، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن، به فارسی ترجمه کرده‌اند. 

کتاب حاضر به مفهوم رهبری بالینی و وظایف آن، اهمیت آن در بالین و برای بیماران، تئوری‌های مهم و اصول کلیدی آن و چگونگی توسعه و ارتقای آن، هم در ابعاد فردی و هم در اندازه‌های سازمانی پرداخته است. 

مدیران واحدها، مراکز بهداشتی‌-‌درمانی، بیمارستان‌ها و سازمان‌های وابسته به امر بهداشت و سلامت می‌توانند از این اثر بهره‌مند شوند. همچنین دانشجویان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی نیز می‌توانند از محتوای این اثر استفاده کنند. 

«اهمیت رهبری بالینی»، «رهبری و مدیریت»، «تئوری‌ها و مفاهیم رهبری»، «رهبری گروه‌ها و تیم‌ها»، «رهبری و مدیریت تغییر»، «رهبری سازمان‌ها»، «رهبری در محیط‌های پیچیده» و «رهبری و اصلاح خدمات بالینی» عناوین برخی از مهم‌ترین فصول کتاب «الفبای رهبری بالینی» را تشکیل می‌دهند. 

از دیگر فصول این اثر می‌توان به «رهبری آموزشی»، «رهبری برای همکاری و فعالیت‌های مشارکتی»، «رهبری در سازمان‌های بهداشتی چندفرهنگی»، «دریافت از خود به‌عنوان یک رهبر»، «جنسیت و رهبری»، «رهبری اخلاقی و کمال‌گرا» و «توسعه رهبری در تمام سطوح» اشاره کرد. 

مخاطبان با مطالعه این اثر با شیوه‌های رهبری، مهارت‌های مورد نیاز برای اصلاح کیفیت، نقش‌ها و مسوولیت‌های حرفه‌ای، سیستم‌های جدید و راه‌حل‌های جدید کار کردن، استراتژی‌های همکارانه، رهبری بالینی توانمند به لحاظ فرهنگی، منحرف‌کننده‌های رهبری، ارتباط میان رهبری و فرهنگ و برنامه‌های رسمی توسعه آشنا می‌شوند. 

نخستین چاپ کتاب «الفبای رهبری بالینی» با شمارگان یک‌هزار نسخه در 148 صفحه، به بهای هفت هزار و 900 تومان از سوی انتشارات گپ به بازار نشر عرضه شده است.

 

به نقل از خبرگزاری کتاب ایران 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]