تاریخ انتشار خبر: 01 ارديبهشت 1393 - ساعت 00:11:57
انتشارات سروش سه کتاب داستانی خود را تجدید چاپ کرد.

انتشارات سروش سه کتاب داستانی خود را تجدید چاپ کرد.

کتاب های داستانی "گمشدگان جنگل آی سولان" ، "اطاق آبی" و "دختران آفتاب" از کتاب های پرفروش انتشارات سروش تجدید چاپ و به بازار نشر عرضه شدند.

در آستانه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، کتاب های داستانی "گمشدگان جنگل آی سولان" ،  "اطاق آبی" و "دختران آفتاب" از کتاب های پرفروش انتشارات سروش تجدید چاپ و به بازار نشر عرضه شدند. 

کتاب "دختران آفتاب" به نویسندگی امیرحسین بانکی، بهزاد دانشگر و محمدرضا رضایتمند اگرچه داستان است، در واقع تحقيقی روان شناختی و جامعه شناختی و فرهنگی و دينی" دربارة زنان استدختران آفتاب خواسته است که زن و منزلت و شخصيت و هويت او را بشناساند؛ به خودش، به مَردَش، به جامعه اش، و به تاريخ گذشته و سرنوشت آينده اش؛ همان گونه که هست و همان گونه که بايد باشد. و همين گونه است که او را از طفيلی مرد بودن می رهاند و نشان می دهد که در عين زن بودن هيچ از مراتب و کمالات انسانی کم ندارد.

هم سفران "دختران آفتاب" به سرمنزل تفکری می رسند که انسان را می بيند و اعتبار می بخشد؛ خواه زن باشد خواه مرد. تفکری که حجاب و غبار شبهه ها، تلالو انوار بی بدیلش را کورسویی خواسته است و چون این غبار، برای همسفران دختران آفتاب فذو می نشیند؛ تلالو آن انوار، آنها را به خانواده و اجتماع می برد. شرافت مادری را در خانواده ای که پایه و اساس انسان سازی است به آنها یادآوری می کند، نقش هخای اجتماعی و لوازم آن چون روابط زن و مرد، پوشش و حجاب، حیا و غیرت را توضیح می دهد. سرمنزل مقصود "دختران آفتاب" دامان پرمهرومحبت مادری است که سرچشمه همه نيکی هاست. مادری که فاطمه خوبی هاست و زهره روشنايی ها.

اين کتاب از معدود داستان هايی است که بيش از يک نويسنده دارد و سبب آن هم چند جنبه ای بودن محتوای آن است.

انتشارات سروش چاپ نهم این اثر را در ۴۷۸صفحه به قیمت ۱۵۵۰۰۰ریال در شمارگان یک هزار نسخه به بازار نشر عرضه کرده  و در اختیار علاقمندان به داستان های ایرانی قرار داده است.

بر اساس همین گزارش چاپ چهارم کتاب "گمشدگان جنگل آی سولان" به نویسندگی عبدالمجید نجفی از جمله کتاب های نوجوانان است که هفت داستان کوتاه را شامل می شود. داستان های این کتاب به سبک واقعگرا و با زبانی متناسب با سنین نوجوانی نوشته شده است. فضاهای هر یک از داستان ها به گونه ای توصیف شده است که خواننده به راحتی می تواند آن را در ذهن خود مجسم کند و خود را جای شخصیت اصلی داستان قرار دهد.

یکی از نکات قابل توجه کتاب این است که  همه داستان ها مضامینی دارند که نوجوانان ایرانی، شهری و روستایی، با آنها آشنایند و حتی برخی را خود تجربه کرده اند و همین امر سبب شده است که مخاطب نوجوان به خوبی با این مجموعه داستانی ارتباط برقرار کند و بتواند مضامین و پیام های اخلاقی و تربیتی هر داستان را به خوبی دریافت کند.

این کتاب داستان هایی چون " گمشدگان جنگل آی سولان" ، "چنار"، "گاو پیشانی سفید"، "گردنبند"، "دو چشم آتشین"، " هجوم عطش" و "جشن چهارشنبه سوری" را در خود جای داده است.

انتشارات سروش چاپ چهارم این اثر را در ۷۲ صفحه به قیمت ۲۵۰۰۰ریال به بازار نشر عرضه کرده  و در اختیار علاقمندان به داستان های ایرانی قرار داده است.

گزارش انتشارات سروش همچنین می افزاید: کتاب "اطاق آبی" آخرین نوشته سهراب سپهری ، شاعر نوپرداز و نقاش ایرانی است که چند سال پس از مرگ او منتشر شد. این کتاب، که در واپسین سال های زندگی سپهری نوشته شده، دارای سه بخش مستقل "اطاق آبی"، "معلّم نقاشی ما" و "گفتگو با استاد" مربوط به سه دوره کودکی، جوانی و میان سالی سهراب سپهری می باشد. اطاق آبی یگانه بخشی است که تاریخ نگارش آن (۵ آبان ۱۳۵۵) مشخص است و در مورد توصیف اطاقی است در انتهای باغ خانه ای که سپهری در دوران کودکی به آن علاقه فراوان داشت. سپهری ضمن توصیف دقیق اطاق، آن را مکانی نمادین و نمونه کوچک کیهان می داند و از درک چنین شباهت هایی لذت می برد.

در بخش دوم، نارسایی ها و کاستی های نظام آموزشی بیان می شود و در واقع خاطرات دوران مدرسه و کلاس درس را با زبانی ساده و طنزگونه نقد می کند.

در بخش سوم نیز دیدگاه های نویسنده درباره مکاتب نقاشی و تاریخچه نقاشی در ایران و ویژگی های هنر شرق و غرب و تفاوت های آنها بیان می شود.

 این کتاب با نمونه ای از دست نوشته های نویسنده و چند طرح و عکس وی آراسته شده است که طبیعتا می تواند برای هر خواننده ای جذاب و گیرا باشد. 

چاپ دوازدهم این اثر ارزشمند در ۷۵ صفحه با قیمت ۴۵۰۰۰ ریال توسط انتشارات سروش منتشر و در اختیار علاقمندان به آثار استاد سهراب سپهری قرار گرفته است.

 

 

به نقل از پایگاه اینترنتی انتشارات سروش 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]