تاریخ انتشار خبر: 07 خرداد 1393 - ساعت 00:05:12
دودایره المعارف خواندنی از نشر سایان

دودایره المعارف خواندنی از نشر سایان

دایره المعارف مصور زندگی امام خمینی درحقیقت زندگی نامه مصوری از حوادث مهم حیات سیاسی ومعنوی امام است.تابلویی رنگارنگ از رخدادهای مهم پنجاه سال اخیر و امپراطوری هالیوود کتابی درباره تاریخچه زندگی یهودیانی است که از شرق اروپا به امریکا آمده و کمپانیهای فیلم را در انحصار خود گرفتند.

 

سالهاست که انتشار کتابی جامع پیرامون شخصیت حضرت امام خمینی (ره) به آرزوی اهالی فرهنگ تبدیل شده است، اما امسال بالاخره کتابی با عنوان «دایره المعارف مصور زندگی امام خمینی» منتشر شده است که می توان آن را یکی از جامع ترین کتابها درباره زندگی امام خمینی دانست.

 

این کتاب که به همت «جعفر شیرعلی نیا» محقق جوان و برجسته تاریخ انقلاب نگارش و جمع آوری شده، را می توان کتابی در شان شخصیت حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی دانست.این کتاب که شامل چند هزار قطعه عکس منتشر نشده با کیفیت بسیار عالی و خلاصه ای از تاریخ معاصر ایران است که به صورت صریح و متقنی ارائه شده است.کتاب «دایره المعارف مصور زندگی امام خمینی» از سوی نشر سایان منتشر شده است.

 

این کتاب درحقیقت زندگی نامه مصوری از حوادث مهم حیات سیاسی ومعنوی امام است.تابلویی رنگارنگ از رخدادهای مهم پنجاه سال اخیر.

 

--------------------

 

امپراطوری هالیوود

 

این کتاب درباره تاریخچه زندگی یهودیانی است که از شرق اروپا به امریکا آمده و کمپانیهای فیلم را در انحصار خود گرفتند.

این دایره المعارف متن روایی دارد و تاریخ شکل گیری هالیوود را با 1200 تصویر نشان میدهد . یهودیانی که از شرق اروپا به آمریکا آمدند توانستند 6 کمپانی پارامونت،برادران وارنر ،یونیورسال، فاکس،کلمبیا و کمپانیهای اصلی هالیوود را تاسیس کنند. مولف کتاب "نیل گابلر"است که تهیه کنندگی فیلم 90 دقیقهای مربوط به کتاب را نیز برعهده دارد و درکتاب تاریخچه زندگی تا مرگ موسسان این 6 کمپانی را از سال 1880 تا 1970 که آخرین آنها فوت کرد را بیان میکند.
این دایره المعارف با ترجمه "الهام شوشتری زاده "و با مقدمه "مجید شاه حسینی "از استادان شناخته شده حوزه سینما منتشر شده و مخاطبان کتاب با مدیریت فرهنگی آن دوره از تاریخ و جزئیات آن آشنا می شوند.
 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]