تاریخ انتشار خبر: 17 خرداد 1393 - ساعت 01:12:07
  کتاب دنیای نوجوان؛ کندوکاوی در بازشناسی روحیات 13 تا 18 ساله‌ها

کتاب دنیای نوجوان؛ کندوکاوی در بازشناسی روحیات 13 تا 18 ساله‌ها

این اثر در 12فصل نوشته شده که اهم مباحث این فصول عبارتند از ویژگی‌های نوجوانی، نظریه‌های زیست شناختی، نوجوان و تکلیف و نوجوان وحیات جسمی و حیات عاطفی و حیات جنسی و حیات خانوادگی و حیات اجتماعی و اخلاقی و...

مساله تربیت، مساله مهمی است که باید به آن اهمیت ویژه‌ای داد و اینگونه نیست که فرزندان خود به خود تربیت شوند و نیاز به مراقبت و تربیت پدر و مادر نداشته باشند. به خصوص بعضی از فصول زندگی فرزندان از حساسیت بیشتری برخوردار است که اگر به نیاز‌های روانی و جسمانی فرزندان در آن دوره اطلاع کافی در دست والدین نباشد، ممکن است آسیب جدی به فرزندان وارد شود که دیگر قابل جبران نباشد.

یکی از فصول حساس در فرزندان آغاز نوجوانی است که همراه با بلوغ، تغییرات جدی جسمانی و روانی صورت می‌گیرد و نوجوانان با بحران هویت در این دوره در گیر می‌شوند که اگر والدین و مربیان با نیازهای این دوره نوجوانان آشنایی داشته باشند به راحتی و به سلامت می‌توانند فرزندانشان را از این دوره حساس و پر خطر عبور دهند.

  کتاب  «دنیای نوجوان؛ کندوکاوی در بازشناسی روحیات 13 تا 18 ساله ها» نوشته محمد رضا شرفی در راستای اهمیت این موضوع، کندو کاوی در بازشناسی روحیات نوجوانان انجام داده که در مورد دنیای نوجوانان و بازشناسی روحیات آنها، به والدین ، معلمان، مربیان و مشاوران مدارس آگاهی های لازم را می‌دهد.

 کتاب حاضر که با بیانی ساده و روان، توانسته است مخاطبان زیادی را به طرف خودش جذب کند و در طی چند سال، چاپ هایی متعددی را به خودش دیده که در سال 1391چاپ شانزدهم این کتاب انجام گرفته است.

 این اثر در 12فصل نوشته شده که اهم مباحث این فصول عبارتند از ویژگی‌های نوجوانی، نظریه‌های زیست شناختی، نوجوان و تکلیف و نوجوان وحیات جسمی و حیات عاطفی و حیات جنسی و حیات خانوادگی  و حیات اجتماعی و اخلاقی و..  .

این کتاب در 350 صفحه به نگارش درآمده و توسط انتشارات موسسه فرهنگی منادی تربیت به چاپ رسیده است.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]