تاریخ انتشار خبر: 26 خرداد 1393 - ساعت 00:45:07
با دخترم، ویژه والدین و مربیان دختران نوجوان

با دخترم، ویژه والدین و مربیان دختران نوجوان

کتاب «با دخترم » با عنایت به منابع غنی اسلامی نوشته شده و به والدین و مربیان دختران نوجوان کمک می‌کند که با آگاهی از وضعیت روانشناختی فرزندان نوجوان و بحران‌هایی که در این دوره سپری می‌کنند، با علم و آگاهی به نیازشان پاسخ مناسب دهند.

مساله تربیت، مساله مهمی است که باید به آن اهمیت ویژه‌ای داد و این‌گونه نیست که فرزندان خود به خود تربیت شوند و نیاز به مراقبت و تربیت پدر و مادر نداشته باشند، به خصوص بعضی از فصول زندگی فرزندان از حساسیت بیشتری برخوردار است که اگر به نیاز‌های روانی و جسمانی فرزندان در آن دوره اطلاع کافی در دست والدین نباشد، ممکن است آسیب جدی به فرزندان وارد شود که دیگر قابل جبران نباشد.

ازجمله دوران پر تنشی که فرزندان آن را سپری می‌کنند دوره نوجوانی است که به دلیل برخی از تغییرات جسمانی و روانی در این دوره، توجه ویژه والدین به نوجوانان را می‌طلبد.

کتاب «با دخترم » نوشته علی احمد پناهی و داوود حسینی که با عنایت به منابع غنی اسلامی نوشته شده، به والدین و مربیان دختران نوجوان کمک می‌کند که با آگاهی از وضعیت روانشناختی فرزندان نوجوان و بحران‌هایی که در این دوره سپری می‌کنند، با علم و آگاهی به نیازشان پاسخ مناسب دهند.

این کتاب که کتاب جامعی در این حوزه می‌باشد و تقریباً تمام تلاش نویسندگان کتاب بر این بوده  که تمام مسائل این دوران را شناسایی و  بیان کرده باشند، در ده فصل به طور مفصل نوشته شده است.

دراین ده فصل به مسائلی مهمی همچون، دوران بلوغ و اهمیت آن، موفقیت نوجوان و راهکارهای آن، نوجوان و دوستی‌ها، سلامت و بهداشت تن و روان دختران، دروان قاعدگی، آسیب شناسی دوران نوجوانی، مسائل جنسی، والدین و فرزندان، تحصیل و احکام دختران نوجوان اشاره شده است.

کتاب حاضر که در 447صفحه به نگارش درآمده و توسط انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) به چاپ رسیده، کتابی است که در مسائل تربیتی فرزندان دختر، به مربیان و والدین دختران نوجوان کمک شایانی خواهد کرد.

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]