تاریخ انتشار خبر: 03 شهريور 1393 - ساعت 00:21:56
پایان غرب-جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) پیرامون نظام سرمایه‌داری

پایان غرب-جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) پیرامون نظام سرمایه‌داری

کتاب پایان غرب-جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) پیرامون نظام سرمایه‌داری در چهار فصل با عنوان«نگاه نظام های سرمایه داری به جامعه، ملت ها و حکومت ها»، «زنگ خطر برای نظام سرمایه داری»، «علل بیداری 99 درصدی ها در غرب» و «بحران ها و چالش های پیش روی نظام های سرمایه داری» تنظیم و تدوین شده است.

کتاب پایان غرب-جستاری در بیانات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) پیرامون نظام سرمایه‌داری به همت محمد حسین همتی نژاد در  چهار فصل با عنوان«نگاه نظام های سرمایه داری به جامعه، ملت ها و حکومت ها»، «زنگ خطر برای نظام سرمایه داری»، «علل بیداری 99 درصدی ها در غرب» و «بحران ها و چالش های پیش روی نظام های سرمایه داری» تنظیم و تدوین شده است.

 

فصل اول شامل سه بخش «ماهیت نظام سرمایه داری»، «اهداف نظام سرمایه داری»، «عملکرد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نظام سرمایه داری»  است و «نظام سرمایه داری در خدمت صهیونیست‌ها»، «نظام سرمایه داری ناقص عدالت»، «نظام سرمایه داری و دموکراسی پوشالی»، «نظام سرمایه داری در تعارض با معنویت خواهی» از عناوین چهار بخش فصل سوم هستند.

 

فصل چهارم از دو بخش «علل بحران از اردوگاه سرمایه داری» و «ناتوانی نظام سرمایه داری در مواجهه با ملت‌های بیدار»، تشکیل شده است.

 

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

 

«در مرکز مالی آمریکا، یعنی در نیویورک، آن هم در خیابان وال استریت که کانون اصلی سرمایه داری دنیاست، هزاران نفر جمع بشوند، بگویند ما سرمایه داری را نمی خواهیم. این ها نه مهاجرند، نه همه سیاه پوستند، نه از طبقات پایین جامعه اند؛ در میانشان استاد دانشگاه هست، سیاست مدار هست، گروه های دانشجویی به این­ها پیوسته­اند؛ می­گویند ما نظام کاپیتالیستی را نمی خواهیم. خب، این همین حرف ماست؛ ما هم که از اول گفتیم نه شرقی، نه غربی؛ یعنی نه نظام کاپیتالیستی، نه نظام سوسیالیستی، آن سوسیالیستی­اش بود که به جهنم رفت، این هم دارد یواش یواش سرازیر می شود. بعد از این حادثه اقبال به اسلام بیشتر خواهد شد. این هم یک موج دیگر است ، موج سوم.  

 

(رهبر معظم انقلاب)

 

یک مسئله این است که فساد رژیم سرمایه داری برای آن مردم، محسوس وعینی شده است و ممکن است این حرکت را سرکوب کنند، اما نمی توانند ریشه­های این حرکت را از بین ببرند؛ بالاخره یک روزی این حرکت آنچنان خواهد بالید که نظام سرمایه داری آمریکا و غرب را به کلی به زمین خواهد زد.»

 

 

این کتاب در 168 صفحه از سوی کتاب فردا وارد بازار نشر شده است.

 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]