تاریخ انتشار خبر: 29 مهر 1393 - ساعت 12:23:15
بازی‌های کنترل خشم برای کودکان

بازی‌های کنترل خشم برای کودکان

مهارت كنترل خشم از جمله مهارت‌هاي زندگي مطرح شده در روانشناسي بوده و نويسنده به جهت اينكه فرزندان از دوران كودكي با اين مهارت آشنا شوند فنون را از طريق بازي‌هاي جذاب آموزشي ارايه داده است.

بازی‌های کنترل خشم برای کودکان ( دبورا. ام. پلامر )

مترجمین در بخشی از مقدمه‌ی کتاب اینگونه می‌گویند: مهارت كنترل خشم از جمله مهارت‌هاي زندگي مطرح شده در روانشناسي بوده و نويسنده به جهت اينكه فرزندان از دوران كودكي با اين مهارت آشنا شوند فنون را از طريق بازي‌هاي جذاب آموزشي ارايه داده است.

 

 

از طرفي وقتي با كودكان بازي‌ مي‌شود به امنيت رواني آن‌ها كمك مي‌گردد. اين بازي‌ها بسيار ساده و بدون هزينه بوده و مي‌توان در تمامي محيط‌ها از آن‌ها استفاده نمود. از طرفي اين بازي‌ها هم جنبه‌‌ي آموزشي و هم جنبه كنترل خشم كودك را دارد.

 

 

همه بازی‌ها برای کودکان رده سنی 5 تا 12 سال مناسب هستند. کودکان در مدرسه بسیاری از رفتارهای فردی، اجتماعی، بهداشتی و بسیاری چیزهای دیگر را می‌آموزند. این آموزش‌ها می‌توانند در مقطع ابتدایی و هم چنین اواخر دوره ابتدایی، زمانی که کودکان به مقطع راهنمایی می‌روند، برای آموزش روش‌های کنترل خشم به کار گرفته شود.

 

 

مواد آموزشی می‌توانند به طور جداگانه و طبق نوع رفتار و پیشرفت درسی هر فرد، برای همان فرد برنامه‌ريزي شوند. بازی‌ها وفعالیت‌های موجود در این کتاب به نه بخش تقسیم شده‌اند که بازی‌های دست گرمی و پایانی نیز بخشی از آنها می‌باشند.

 

 

 کتاب در دو بخش کلی تدوین می‌شود: پیش زمینه نظری و عملی و بازی‌هایی برای کنترل خشم. بخش اول به تعریف کنترل خشم و درک آن و اهمیت انجام بازی برای کنترل خشم و.. می‌گذرد.

 

 

در بخش دوم به ده‌ها بازی اشاره می‌کند و آنها را آموزش می‌دهد و هر کدام از این بازی‌ها تقویت مهارت خاصی را در نظر دارد، برخی از آن بازی‌ها عبارتند از: اسم من چیست، سالاد میوه، حرکت دایره ای ، صدا را تشخیص بده، نقاب‌های عاطفی، عروسک‌های انگشتی، نقاشی گروهی، داستان‌گویی مشارکتی، برخواستند، برچسب زدن و...

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]