تاریخ انتشار خبر: 04 آبان 1393 - ساعت 20:39:11
فروغ شهادت؛ اسرار مقتل سید الشهداء (علیه السلام)

فروغ شهادت؛ اسرار مقتل سید الشهداء (علیه السلام)

کتاب "فروغ شهادت" تحقيقي نو و مستند در زمینه‌ی نهضت حسيني (علیه‌السلام) و مسايل مربوط به احياي حركت آن حضرت می‌باشد، كه طي 31 فصل با استناد به احاديث وارده و به دور از اظهارنظرهای بی‌پایه، به تحليل قيام تاريخي بی‌نظیر آن حضرت از دیدگاه اخلاقي-عرفاني پرداخته است.

کتاب "فروغ شهادت"

نوشته آیت الله پهلوانی

نشر پیام آزادی

 

کتاب "فروغ شهادت" نوشته آیت الله پهلوانی تحقيقي نو و مستند در زمینه‌ی نهضت حسيني (علیه‌السلام) و مسايل مربوط به احياي حركت آن حضرت می‌باشد، كه طي 31 فصل با استناد به احاديث وارده و به دور از اظهارنظرهای بی‌پایه، به تحليل قيام تاريخي بی‌نظیر آن حضرت از دیدگاه اخلاقي-عرفاني پرداخته است.

اين كتاب بيانگر آن است كه حركت سيد الشهداء (علیه‌السلام) از آغاز تا انجام و ادامه‌ی آن با پیام‌رسانی اهل‌بیت (عليهم السلام) و در درجه اول يك سيره معنوي- توحيدي است. بنابراين، احياي آن با گريه، عزاداري، زيارت و ... بايد متناسب با هدف والاي بنیان‌گذار اين نهضت باشد.

 كتاب "فروغ شهادت" به تبيين نكات ناب توحيدي سخنان امام حسين (علیه‌السلام) در طول اين نهضت از "مدينه" تا "مكه" و از "مكه" تا "كربلا" پرداخته است. از اين گذشته، اشاره به نكات اخلاقي- عرفاني كلمات اهل‌بیت (عليهم السلام) و اصحاب در طول مسير حركت و به ويژه بعد از شهادت سیدالشهدا (علیه‌السلام) از "كربلا" تا "كوفه" و از "كوفه" تا "شام" و نيز نكات برخي از روايات پر محتوا و توحيدي مربوط به احياي نهضت حسيني (علیه‌السلام) و بالأخره تبيين فرازهاي كليدي برخي از روايات آن حضرت، مطالبي است كه طي فصول متعدد اين كتاب بدان پرداخته شده است.

همه و همه مطالب در راستاي اثبات اين نكته است كه با قيام امام حسين (علیه‌السلام) بايد به عنوان يك حركت توحيدي نگريست و محوری‌ترین درسي كه از اين نهضت بايد بياموزيم، درس توحيد و مراقبه‌ی حضرت حق در همه‌ی عرصه‌های زندگي است.

 

به نقل از پایگاه اینترنتی شخصی استاد فروغی 

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]