تاریخ انتشار خبر: 06 آبان 1393 - ساعت 23:01:04
ساپروفیت

ساپروفیت

این کتاب درباره‌ی هشت سال دفاع مقدس است. جنگ که از جنوب کشور شروع شد و خیلی از خانواده‌ها مجبور به ترک شهر شدند. مادر برای چند روز غذا در یخچال برایم آماده گذاشته. به گمانش با تمام شدن غذا او دوباره برگشته و از این بابت هولِ خورد و خوراکم را نداشت...

«ساپروفیت» نام کتابی است که آقای رفیع افتخار برای نوجوانان نوشته و  نشر «قطره» چاپ و منتشر کرده است.

این کتاب درباره‌ی هشت سال دفاع مقدس است. جنگ که از جنوب کشور شروع شد و خیلی از خانواده‌ها مجبور به ترک شهر شدند. آقای افتخار با استفاده از داستان جذاب و لطیف با نثر بسیار صمیمی و نگاه تازه از نوجوانی می‌گوید که حاضر به ترک خانه و شهرش نیست. نثر آن‌قدر تازه، خیال‌انگیز و جذاب است که تو را به دنبال خود می‌کشد و وادارت می‌کند تا آخرش را بخوانی.

 

 چند سطر از این کتاب را با هم می‌خوانیم:

وقتی خانه خالی شد انگار تمام شهر خالی شد، انگار همه‌ی دنیا خالی شد. با رفتن‌شان انگار زندگی را با خود بردند. خانه، خیابان و شهر در سکوت فرو رفت. مثل این‌که روح شهر را با خودشان بردند.

مدتی را بی‌هدف در اتاق‌ها چرخ زدم، بیرون رفتم و توی کوچه و خیابان پلکیدم. نزدیکی‌های ظهر برگشتم. حالا دوساعتی می‌گذشت و با خود مرتّب محاسبه می‌کردم.

- حالا کجای جاده باید باشند؟

مادر برای چند روز غذا در یخچال برایم آماده گذاشته. به گمانش با تمام شدن غذا او دوباره برگشته و از این بابت هولِ خورد و خوراکم را نداشت...

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]