تاریخ انتشار خبر: 11 آبان 1393 - ساعت 03:23:04
«دریای تشنه»، سیری در زندگی قمر بنی هاشم (ع)

«دریای تشنه»، سیری در زندگی قمر بنی هاشم (ع)

کتاب حاضر با رویکردی جامع نگرانه پس از بیان تاریخ زندگی آن حضرت از ولادت تا شهادت ، به ذکر شخصیت معرفتی ، جایگاه ایشان در کنار امام حسین (ع) ، مقامات و فضایل ، اعقاب ، کرامات ، سرانجام قاتلان آن حضرت و بالاخره جایگاه حضرت عباس (ع) در کلام معصومین (ع) می پردازد.

دریای تشنه
مرضیه محمدزاده
انتشارات دلیل ما
۵۳۶ صفحه
حضرت اباالفضل العباس (ع) یکی از بزرگان و شهدای گرانقدر قیام عاشوراست که به واسطه دلیری ها و وفاداری به برادر بزرگوار خود و هم چنین اهل بیت ایشان، از اعتبار و جایگاهی ویژه در میان شیعیان برخوردار است؛ چنان که از کوچک و بزرگ جملگی به ایشان ارادت ویژه دارند. از این رو خواندن کتابی که به زندگی این بزرگوار می پردازد از جنبه های گوناگونی می تواند حائز اهمیت و جذابیت باشد.

کتاب دریای تشنه به قلم مرضیه محمدزاده کتابی است که با رویکردی جامع نگرانه به زندگی قمر بنی هاشم (ع) پرداخته است . در کتاب حاضر پس از بیان تاریخ زندگی آن حضرت از ولادت تا شهادت ، به ذکر شخصیت معرفتی ، جایگاه ایشان در کنار امام حسین (ع) ، مقامات و فضایل ، اعقاب ، کرامات ، سرانجام قاتلان آن حضرت و بالاخره جایگاه حضرت عباس (ع) در کلام معصومین (ع) می پردازد . مجموعه اشعار عربی و فارسی عاشورایی با محوریت اباالفضل (ع) آخرین فصل از این مجموعه است .
 

 

 به نقل از الف

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]