تاریخ انتشار خبر: 25 آذر 1393 - ساعت 04:14:40
وضعیت اسف­بار پسران

وضعیت اسف­بار پسران

نویسنده در این کتاب به این موضوع می‌پردازد که چرا پسران امروزی نسبت به بیست سال گذشته، کم طاقت‌تر و بی‌انگیزه‌تر شده‌اند و تجربه‌ها و پژوهش‌های خود را درباره پسران و خانواده‌های آنها مطرح کرده است.

 لئونارد ساکس

 

 

 نرگس چاوشی

 

 

 ناشر: معارف

 

 

موضوع تفاوت‌های جنسیتی از جمله مباحثی است که تحت تأثیر سلطه فمینیسم بر جهان، معمولا نادیده گرفته می‌شود و در نتیجه، آثار و پیامدهای نامطلوبی را برای جوامع مختلف به بار می‌آورد.

 

 

در این میان اندیشمندانی چند، این تفکر را مورد نقد قرار داده‌اند. از جمله این افراد، «لئونارد ساکس» بنیانگذار و مدیر اجرایی موسسه ملی آموزش عمومی غیر مختلط (NASSPE) کارشناس برنامه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی در آمریکا می‌باشد.

 

 

کتاب حاضر با عنوان «وضعیت اسف بار پسران» تلخیص و ترجمه کتابی از همین نویسنده است با عنوان «پسران رها شده» که خانم نرگس سادات چاوشی کار ترجمه این کتاب را بر عهده گرفته است.

 

 

نویسنده در این کتاب به این موضوع می‌پردازد که چرا پسران امروزی نسبت به بیست سال گذشته، کم طاقت‌تر و بی‌انگیزه‌تر شده‌اند و تجربه‌ها و پژوهش‌های خود را درباره پسران و خانواده‌های آنها مطرح کرده است. وی ترکیبی از عوامل اجتماعی و زیست شناختی را در فصل های مختلف بیان می کند که موجب شده محیطی آلوده برای پسران به وجود بیاید.

 

 

 

 

 

فصل اول کتاب به طرح مسأله می‌پردازد و در فصل‌های بعد به پنج عاملی که موجب بی‌تفاوتی و عدم انگیزه در پسران شده است می‌پردازد. فصل دوم به عامل اول می‌پردازد که «تغییرات در مدارس» می‌باشد.

 

 

در این بخش به مباحثی پیرامون مدرسه و تفاوت‌های جنسیتی که باید لحاظ شود اشاره می‌شود. عامل دوم که مطرح می‌شود بازی‌های رایانه‌ای است که فصل سوم کتاب به این مسأله می‌پردازد. در فصل بعد عامل سوم ذکر می‌شود که عبارتست از درمان دارویی برای اختلال بیش فعالی یا عدم تمرکز. در ادامه به علل دیگر اشاره می‌شود که باید به کتاب مراجعه شود.

 

 

نکته مثبت کتاب داستان‌های است که برای موضوعات مختلف آورده شده که می‌تواند درک و فهم مطالب را برای مخاطب راحت‌تر کند. با توجه به ناشر این اثر و مطالبی که در کتاب ارائه شده می‌توان گفت کتاب پیش‌رو، می‌تواند برای مطالعه کنندگانش مطالب مفیدی داشته باشد.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]