تاریخ انتشار خبر: 17 دي 1393 - ساعت 10:45:03
کتاب راز خوشبختی زنان به زیور طبع آراسته شد.

کتاب راز خوشبختی زنان به زیور طبع آراسته شد.

کتاب راز خوشبختی زنان از فصل‌های «نیازهای اساسی مردان، راه‌های افزایش صمیمیت در زندگی، 10 وظیفه زنان در قبال شوهران، عوامل مخدوش‌کننده رابطه با شوهر و 26 تکنیک برای کنترل خشم و اختلافات زن و مرد» گردآوری شده است.

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در قرآن مطرح شده است و خداوند به آن بسیار بها می‌دهد، خانواده است. خانواده مهم‌ترین خشت بنای اجتماع است و اگر سالم و متعالی باشد، می‌توان به داشتن جامعه‌ای سالم و متعالی امیدوار بود.

کتاب راز خوشبختی زنان از فصل‌های «نیازهای اساسی مردان، راه‌های افزایش صمیمیت در زندگی، 10 وظیفه زنان در قبال شوهران، عوامل مخدوش‌کننده رابطه با شوهر و 26 تکنیک برای کنترل خشم و اختلافات زن و مرد» گردآوری شده است.

فصل اول شامل عناوین «نیاز به اقتدار و استقلال‌طلبی، نیازهای جنسی، نیاز به تعریف و تحسین، نیازهای جسمانی و نیازهای عاطفی» است.

یکی از نیازهای اساسی مردان، نیاز به اقتدار و استقلال‌طلبی است که نویسنده در این زمینه نوشته است: «مردان همیشه به دنبال استقلال و آزادی در زندگی هستند و بر زن روا نیست که روحیه استقلال‌طلبی مرد را از بین ببرد و او را به مهره‌ای بی‌خاصیت و بی‌تدبیر تبدیل کند. مرد از این‌که توانا باشد و احساس توانایی کند، لذت می‌برد، لذا اگر شما مشغول کشتن این احساس در مردان هستید، بدانید که در این صورت هیچ‌گاه خوشبخت نخواهید شد.»

در فصل دوم مباحث «خوش‌اخلاقی، احترام به شوهر، محبت به شوهر، تشکر از زحمت‌های شوهر، زینت‌کردن، زیبایی کلام با لحن دل‌نشین، مهارت‌های گفت‌وگو با شوهر و 50 تکنیک عشق‌ورزی به شوهر» مورد بررسی قرار گرفته است.

در رابطه با خوش‌اخلاقی زن با همسرش در این کتاب می‌خوانیم: «یکی از اساسی‌ترین رموز خوشبختی و لذت‌بردن از زندگی زناشویی، اخلاق خوش و صفات کریمه است. به روشنی مسلم است که هیچ‌چیز همانند خوش‌خلقی، زندگی را به کام فرد و اطرافیانش شیرین نمی‌کند. زنی که اخلاقی پسندیده و رفتاری ملایم و لبخند و مهربانی در کردار خویش دارد، به راحتی خواهد توانست دل شوهرش را تسخیر کرده و آرامشی دل‌پذیر را در خانه، برای تک تک افراد پدید آورد.»

نگارنده در فصل سوم موضوعات «شوهرداری، خانه‌داری، اطاعت از شوهر، عیب‌پوشی، عفو و گذشت، صبرکردن، به استقبال و بدرقه‌رفتن، امانت‌داری، قناعت در زندگی و حفظ اسرار» را مورد بررسی قرار داده است.

در فصل چهارم مؤلف موارد «جر و بحث‌کردن، قهرکردن، دروغ‌گفتن، استفاده از کلمات تخریبی، سرزنش‌کردن، به رخ‌کشیدن زندگی دیگران، آزار و اذیت کلامی، به تکلف انداختن، بیان گلایه‌ها، دخالت دیگران، تعصب و بی‌اعتمادی، ناسزاگویی، اهانت، خودخواهی، چشم و هم‌چشمی، لجاجت، توقعات بی‌جا، انتقادناپذیری، ناسپاسی و سوءتفاهم» را از عوامل مخدوش‌کننده رابطه با شوهر، دانسته است.

یکی از عوامل مخدوش‌کننده رابطه با شوهر، قهر کردن است، که در این رابطه آمده است: «قهرکردن روشی است که شخص هنگام عجز و ناتوانی از برخورد با شوهرش، آن را به کار می‌برد. با قهر کردن است که کانون گرم زندگی به زندگی سرد و بی‌روحی تبدیل می‌شود. پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله فرمودند: «آیا شما را از آن دسته زنانتان که اهل بهشتند، آگاه سازم؟ زنی که زود آشتی کند و زنی که هرگاه (به شوهرش) بدی کند، می‌گوید: این دست من در دست توست؛ چشم بر هم نمی‌گذارم تا از من خشنود گردی.»

نگارنده در فصل پنجم در رابطه با «تغییر حالت، وضوگرفتن، به آسمان نگاه‌کردن، تفکر در آثار منفی غضب، ذکر گفتن، عبارات آرامش‌بخش، حس هم‌دردی، ارتباط فیزیکی، توجه به آثار مهارکردن غضب، انتقاد را با گشاده‌رویی بپذیرید، گذشته را یادآوری نکنید، لمس بدنی، عذرپذیر بودن، بگویید که دوستش دارید، ببخشید و فراموش کنید، زوم‌کردن بر یک مشکل، دوری از جر و بحث، یادداشت‌برداری، سرکوب‌کردن خشم، الگوگیری، به دل‌ نگرفتن و سکوت‌کردن، یاد خداوند و استغفار، نرم‌گویی و درک همسر» مطالبی را نگاشته است.

 لازم به ذکر است، کتاب راز خوشبختی زنان (در کلام معصومین علیهم‌السلام) به قلم اکبر شعبانی در 160 صفحه با شمارگان 5000 نسخه و به قیمت 6000 تومان به همت انتشارات مبین اندیشه در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]