تاریخ انتشار خبر: 19 فروردين 1394 - ساعت 06:29:30
درسهایی از امام: مهر امام

درسهایی از امام: مهر امام

این کتاب با تکیه بر خاطرات افراد مختلف سیره مهربانی و محبت امام راحل را برای مخاطب به تصویر کشانده است.

یکی از ابعاد شخصیت امام راحل اخلاق ملایم  و رفتار بسیار صمیمانه و ملاطفت‌آمیز ایشان با اطرافیان است به طوری که این‌گونه رفتار برای کسانی که ایشان را به عنوان مرد میدان علم و سیاست  و مبارزه با ستمگران جهان خوار می‌شناسند، تعجب برانگیز است، اما این واقعیتی است که سیره ایشان گواه بر آن است.

امام راحل در جمع خانواده، همسری بسیار مهربان، پدری سرشار از عاطفه و دلسوز بودند. رفتارشان با خردسالان خانواده بسار نرم و ملایم و با بزرگترها همراه با محبت واحترام بود. آمیختگی رفتار ملایم واخلاق حسنه‌اش با زیبایی چهره و آراستگی لباس و شمیم بوی خوش او بر مهر و محبتشان در دل‌ها می‌افزود.

 

 

کتاب درسهایی از امام: مهر امام  به همت رسول سعادتمند جمع آوری و تنظیم شده که با تکیه بر خاطرات افراد مختلف سیره مهربانی و محبت امام راحل را برای مخاطب به تصویر کشانده و همچنین مطالب این اثر در سه بخش با عنوان مهر در خانه، مهر با مردم و نامه‌های عاطفی و محبت‌آمیز  آورده شده است. 

 

 

مهرورزی در خانه، امام الگوی پاکیزگی و آراستگی، روح لطیف و ذوق هنری و اخلاق حسنه عناوین چهار فصل بخش اول است که سیره ایشان سرمشقی نیکو در روابط زناشویی و نحوه رابطه با فرزندان است.

 

 

در فرازی از این بخش می‌خوانیم:

 

 

« حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی: مادر ما اگر سر سفره نمی‌نشستند، امام غذا نمی‌خوردند.منتظر می‌ماندند و لو اینکه همه سر سفره حاضر باشند و وقتی که والده‌مان می‌آمد آقا شروع به خوردن غذا می‌کردند.»

 

 

شوق دیدار، مهر با بسیجیان و رزمندگان، مهر با شهیدان و یادگاران، همراهی و مواسات با مردم، اعتماد به مردم، مهر با محرومان، خدمت صادقانه به محرومان، رعایت حقوق اطرافیان، محبت با دیگران، گذشت و بزرگواری و ترحم نسبت به حیوانات از عناوین فصل‌های بخش دوم کتاب است که مطالعه آن به همگان توصیه می‌شود.

 

 

در فرازهایی از بخش دوم می‌خوانیم:

 

 

« حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان: یک دختر آلمانی طی نامه‌ای ضمن درخواست عکس و امضای امام از ایشان تقاضا کرده بود که چند جمله پندآمیز روی کارتی که در پشت نامه فرستاده بود برای او بنویسند.امام جمله‌های زیر را مرقوم فرمودند که نامه برای او ارسال شد:

 

 

بسمه تعالی

 

 

سعی کنید برای جامعه فرد مفیدی باشید. سعی کنید تحت تاثیر قدرت‌های شیطانی واقع نشوید.سعی کنید انسانی متعهد باشید. انشاءالله سلامت باشید.»

 

 

خواننده در بخش سوم با انواع نامه‌های محبت‌آمیز امام راحل با افراد مختلف آشنا می‌شود و همچنین مخاطب  در پایان این کتاب 316 صفحه‌ای که از سوی انتشارات تسنیم به چاپ رسیده است، از تماشای عکس‌های زیبا لذت می‌برد.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]