تاریخ انتشار خبر: 19 خرداد 1394 - ساعت 00:21:10
کتابی که به کودکان یاد می‌دهد با خواهر یا برادر کوچک خود چه کنند

کتابی که به کودکان یاد می‌دهد با خواهر یا برادر کوچک خود چه کنند

«من خواهر/ داداش بزرگ‌ترم» هم به بچه‌‎ها یاد می‌دهد با نوزادی که به دنیا آمده و خواهر و برادر کوچکشان است چگونه رفتار کنند هم به پدرو مادرها می‌آموزد با فرزند اول خود که کودک است چه کنند.

«من خواهر/ داداش بزرگ‌ترم»، عنوان کتابی از جوانا کول با ترجمه مهدیه صمدی است که از سوی انتشارات قدیانی منتشر شده تا به خواهر یا برادر بزرگ‌تر یاد دهد با نوزادی که تازه به دنیا آمده چگونه رفتار کند. ضمن این‌که خواندن این کتاب کوچک که برای بچه‌های خردسال نوشته شده به پدر و مادرها نیز این امکان را می‌دهد با بچه بزرگ‌تر که خو او هم روزگار کودکی را می‌گذارند چکونه رفتار کنند.

وقتی یک بچه جدید به خانواده اضافه می‌شود، فرزند بزرگ‌تر به توجه، محبت و آرامش بیشتری نیاز دارد تا بتواند شرایط جدید را بهتر و راحت‌تر قبول کند. در این کتاب، راه‌هایی نشان داده شده که به فرزند بزرگ‌تر خانواده کمک می‌کند تا نقش جدیدش را در خانه آسان‌تر بپذیرد و به پدر و مادر در غذا دادن به نوزاد و مراقبت از او و عوض کردن پوشک کمک کند و بداند وقتی نوزاد گریه می‌کند حتما چیزی او را آزار می‌دهد پس بهتر است مهربانانه او را بغل کند و ببیند چه چیز او را ناراحت کرده است.

همچنین پدر و مادرها، غیرمستقیم یاد می‌گیرند برای بچه بزرگ‌تر، بیشتر وقت بگذارند و در حضور بچه جدید به او محبت کنند تا او متوجه شود یکی از اعضای مهم خانواده است. پدر و مادر باید به او اطمینان دهند که هنوز او را چون قبل دوست دارند و احساس‌شان نسبت به او عوض نشده و او را باگفتن جمله‌هایی جون «خیلی خوب است که تو مهربان هستی یا ممنونم که پوشک را آوردی، خیلی کمک بزرگی کردی تشویق کنند.»

در کتاب«من خواهر/ داداش بزرگ‌ترم» غیرمستقیم از پدر و مادرها خواسته شده تا با فرزند بزرگ‌تر خود از این‌که نوزاد محدودیت‌ایی دارد و نمی‌تواند بااو بازی کند بگویند و از این‌که چگونه می‌توانند با یک نوزاد ارتباط برقرار کنند.

«من خواهر/ داداش بزرگ‌ترم» نوشته جوانا کول با ترجمه مهدیه صمدی قانع را انتشارات قدیانی در ۱۱۰۰ نسخه و به قیمت ۵۰۰۰ تومان منتشر کرده است.

به نقل از خبرگزاری مهر

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]