تاریخ انتشار خبر: 24 خرداد 1394 - ساعت 17:42:11
«پایی که جا ماند» در آستانه ثبت رکورد فروش ۱۳۰ هزار نسخه‌ای

«پایی که جا ماند» در آستانه ثبت رکورد فروش ۱۳۰ هزار نسخه‌ای

کتاب «پایی که جا ماند» نوشته سید ناصر حسینی‌پور با رسیدن به چاپ پنجاه دوم در آستانه فروش ۱۳۰ هزار نسخه‌ای قرار گرفت.

کتاب «پایی که جا ماند» شامل خاطرات سیدناصر حسینی پور با رسیدن به نوبت چاپ پنجاه و دوم توانست به فروش تقریبی بیش از ۱۲۷ هزار نسخه‌ای از زمان انتشار خود رسیده است.

این کتاب از زمان انتشار خود در در سال ۱۳۹۰ تاکنون توانسته موفقیتهای قابل توجهی را به دست بیاورد که از جمله آنها می‌توان به جایزه کتاب سال شهید حبیب غنی پور، کتاب سال دفاع مقدس، کتاب سال مقاومت اشاره کرد.

این کتاب شامل ۱۹۸ خاطره از سیدناصر حسینی‌پور است که به خاطرات اسارت چندین‌ساله‌اش در اردوگاه‌های عراق می‌‌پردازد. نویسنده این کتاب در حالی به عنوان راهنمای گردان ۱۸ شهدا، برای پشتیبانی از رزمندگان گردان قاسم ‌بن الحسن علیه السلام راهی جزیزه مجنون شده بود که در این عملیات از ناحیه پا زخمی و سپس به اسارت نیروهای بعثی درآمده بود.   

وی در دوران اسارت، خاطرات روزانه‌اش را در تکه‌های کاغذ روزنامه و پاکت سیگار یادداشت کرده و هم‌زمان با آزادی٬ آن‌ها را در عصای خود جاسازی نموده و با خود به ایران آورده بود.   

مقام معظم رهبری نیز در تقریظی بر این کتاب این گونه نوشته‌اند:   

تاکنون هیچ کتابی نخوانده و هیچ سخنی نشنیده‌ام که صحنه‌های اسارت مردان ما را در چنگال نامردمان بعثی عراق را، آنچنان که در این کتاب است، به تصویر کشیده باشد. این یک روایت استثنایی از حوادث تکان دهنده‌ای است که از سویی صبر و پایداری و عظمت روحی جوانمردان ما را، و از سویی دیگر پستی و خباثت و قساوت نظامیان و گماشتگان صدام را، جزء به جزء و کلمه به کلمه در برابر چشم و دل خواننده می‌گذارد و او را مبهوت می‌کند. احساس خواننده از یک سو شگفتی و تحسین و احساس عزت است، و از سویی دیگر غم و خشم و نفرت. … درود و سلام به خانواده‌های مجاهد و مقاوم حسینی. 

به نقل از خبرگزاری مهر

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]