تاریخ انتشار خبر: 10 تير 1394 - ساعت 18:56:47
آیین رونمایی از «نگرشی دیگر به سبک قرآنی»

آیین رونمایی از «نگرشی دیگر به سبک قرآنی»

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در مراسم رونمایی از کتاب «نگرشی دیگر به قرآن» گفت: نقطه محوری این کتاب ارائه سبک زندگی قرآنی است.

 

آیین رونمایی از کتاب «نگرشی دیگر به قرآن» با حضور حجت‌الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، علی سرابی دبیر شورای عالی قرآنو جمعی از علاقه مندان به قرآن شب گذشته در نمایشگاه قرآنی «شب‌های نورانی مصلی» واقع در مصلی برگزار شد.

*«نگرشی دیگر به قرآن» سبک زندگی قرآنی را ارائه می کند

حجت‌الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این مراسم گفت: شب‌های نورانی مصلی موجب روشن ماندن چراغ قرآن رد مصلی است و برگزاری آن اقدامی ارزشمند است.

وی افزود: قرآن کتاب هدایت‌گر است آن هم به چیزی که پایدار تر است. بنابر این قرآن در راهنمایی خودش، خود را هادی می‌نامد و آنچه پایدارتر است با توجه به کلام معصوم ولایت است که قائم‌ترین و ایستاترین جریان است و قرآن دست انسان را در دست ولایت می‌گذارد.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: قرآن بشر را در 3 ساخت فردی، خانوادگی و اجتماعی هدایت می‌کند و نجات می دهد. این کتابی است ریسمان الهی است تا بشر را از چاه طبیعت بالا بکشد.

او در ادامه به کتاب «نگرشی دیگر به قرآن» اشاره کرد و گفت: نقطه محوری این کتاب ارائه سبک زندگی قرآنی است. همانطور که می‌دانیم علوم قرآنی، معارف قرآنی و امور قرآنی مباحثی است که پیرامون قرآن وجود دارد. علوم قرآنی پاسخی به چیستی قرآن است و تاریخ قرآن را بیان می‌کند. معارف قرآنی به این نکته اشاره دارد که قرآن چه می گوید و امور قرآنی نیز به کارکردهای قرآن اشاره می‌کند.

محمدی در ادامه گفت: امور قرآنی از جمله کارهای زمین مانده در حوزه قرآن است که باید به آن پرداخته شود و این کتاب کارکردهای قرآن را نشان می‌دهد. این کتاب علاوه بر اینکه به معرفت‌های قرآنی اشاره دارد به امور قرآنی نیز پرداخته است.

وی افزود: این کتاب با یک زبان روان و هدف‌گرا برای عامه مردم به امور قرآنی اشاره می‌کند. البته با توجه به اینکه امروز همه چیز ساندویچی شده بهتر است که این کتاب تلخیص شود تا مخاطب آن را بخواند. کتاب «نگرشی دیگر به قرآن» فضای تازه‌ای به روی مخاطب باز می‌کند.

*معرفی قرآن به عنوان یک کتاب زندگی ساز

حجت‌الاسلام مهدی نخاولی مولف کتاب «نگرشی دیگر به قرآن» گفت: انگیزه اصلی تالیف این کتاب سوالات و پرسش‌های دانشجویان و نسل جوانان بود. چون می گفتند که قرآن سراسر وعده عذاب است و ما جذب آن نمی‌شویم. از همین رو این کتاب دستورات قرآن را برای مخاطب شرح داده و آن را از مقام کتاب مقدس به عنوان یک کتاب زندگی‌ساز معرفی کرده است.

وی افزود: این کتاب در مرحله بعد دستورالعمل استفاده از قرآن را خواننده نشان می دهد. همچنین در بخش دیگری به موانع انس افراد با قرآن اشاره کرده و امیدوارم خداوند تاثیری در این کتاب قرار دهد که بتوانیم قرآنی زندگی کنیم.

علی سرابی در این مراسم گفت: این کتاب حرکتی از ظاهر قرآن به درون مفاهیم آن را فراهم می‌کند و امیدوارم این اتفاق محقق شود.

به نقل از خبرگزای فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]