تاریخ انتشار خبر: 15 تير 1394 - ساعت 15:39:38
محمود‌زاده در پی ناشری قدرتمند برای «مسیح کردستان»

محمود‌زاده در پی ناشری قدرتمند برای «مسیح کردستان»

نصرت‌الله محمود‌زاده نگارش کتاب «مسیح کردستان» را به پایان برد و در پی ناشری قدرتمند برای انتشار این کتاب است.

 

نصرت‌الله محمود‌زاده از پایان یافتن نگارش کتاب «مسیح کردستان» خبر داد.

وی که 15 سال برای نوشتن این کتاب زمان گذاشته است، افزود: شاید باور کردنی نباشد که این کتاب را بدون حمایت هیچ سازمانی نوشته‌ام. با توجه به مدت طولانی که صرف نگارش این اثر کرده‌ام، در پی ناشر قدرتمندی هستم که بتواند توزیع مفید و طولانی مدتی از این اثر داشته باشد.

خالق «بستر آرام هور» با تاکید بر این که آثار یک نویسنده باید بتواند در طول سال‌ها خودش در برابر نقد‌ها از خود دفاع کند، ادامه داد: همواره در آثاری که نوشته‌ام کوشیدم که مخاطبان در 200 سال آینده هم کتابم را اثری تازه بدانند. «مسیح کردستان» هم چنین کتابی خواهد بود و مطمئنم در سال‌های آینده حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. البته شخصیت شهید بروجردی هم به همین گونه بود.

محمود‌زاده درباره محتوای «مسیح کردستان» توضیح داد: این کتاب در قالب 800 صفحه می‌کوشد به نحوه مبارزات شهید بروجردی با کومله‌ها و دموکرات‌ها و نحوه جای گرفتن شخصیت شهید بروجردی در قلب مردم کُرد بپردازد. او کسی بود که بعد از قرن‌ها مردم کُردستان را متوجه اصالت و فرهنگ خودشان کرد و به این ترتیب به آن‌ها هویت داد.

نگارنده «رقص مرگ» از فرماندهان شهیدی چون صیاد شیرازی، متوسلیان و همت، به عنوان چهره‌هایی یاد کرد که از آن‌ها در کتاب تازه‌اش سخن رفته است و گفت: «مسیح کردستان» نشان می‌دهد که فرماندهان عرصه نبرد در هشت سال جنگ تحمیلی چگونه توسط شهید بروجردی ساخته و تحویل جامعه شده‌اند. مردانی که امام به پشتوانه آن‌ها فرمود: «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.»

مسیح کردستان درباره شهید محمد بروجردی نوشته شده است. وی از فرماندهان سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی بود که توانست با حُسن برخورد و ابتکار عمل‌هایی که داشت، کنترل منطقه کردستان را به ایران بازگرداند. از این رو، وی را «مسیح کردستان» می‌نامند.

به نقل از ایبنا

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]