تاریخ انتشار خبر: 23 تير 1394 - ساعت 15:17:51
از گاف‌های گنده یک پدر و پسر تا اعتراف‌های یک جنایتکار برای نوجوان‌ها منتشر شد

از گاف‌های گنده یک پدر و پسر تا اعتراف‌های یک جنایتکار برای نوجوان‌ها منتشر شد

نشر افق ۳ رمان نوجوان با عناوین «جنایتکار اعتراف می‌کند»، «ماتی و سامی و سه گاف گنده» و «آقای هنشاو عزیز» را منتشر کرده است.

 

رمان «جنایتکار اعتراف می‌کند» به قلم مهدی رجبی از سوی نشر افق راهی بازار کتاب شد.

این رمان برای گروه سنی نوجوان نوشته شده و مسعود کشمیری تصویرگر آن است. نویسنده این رمان دانش آموخته سینما و ادبیات نمایشی است اما نوشتن رمان برای نوجون‌ها را نیز دوست دارد.

«همان شب برق آسانسور قطع شد. در تاریکی فقط چشم‌های‌شان را می‌دیدم. با پنجه‌های تیزشان به من حمله کردند و تمام صورت و دست‌هایم را خراشیدند. احساس می‌کردم سه چهار ساعت است توی آسانسور گیر کرده‌ام، اما وقتی همسایه‌ها مرا بیهوش از توی آسانسور بیرون آوردندف گفتند فقط سه دقیقه طول کشیده تا در آسانسور را باز کنند.» این بخشی از این رمان است که این نویسنده جوان نوشته است.

ر

مان «جنایتکار اعتراف می‌کند» در 139 صفحه و تیراژ 2 هزار نسخه با قیمت 8 هزار تومان راهی بازار کتاب شده است.

«به قول معروف دروغ مثل درخت بامبو است؛ سریع قد می‌کشد و سایه‌اش می‌افتد روی زندگی کسانی دروغ گفته‌اند. پدر ماتی برای اینکه جلوی برادرش کم نیاورد، می‌گوید کاری نان و آب‌دار در سوئیس پیدا کرده و به زودی خانه‌ای زیبا کنار دریاچه در اختیارشان می‌گذارند. ماتی هم که حرف‌های پدرش را باور کرده، این موضوع را توی مدرسه تعریف می‌کند و کلاف دروغ بیشتر پیچ می‌خورد.»

آنچه در بالا آمد توضیحی است که پشت جلد کتابی نوشته شده که نشر افق منتشر کرده و به موضوع دروغ می‌پردازد. «ماتی و سامی و سه گاف گنده» اثر صلاح نعورا نویسنده آلمانی است که کتایون سلطانی آن را به فارسی ترجمه کرده است.

ا

ین رمان که برای گروه سنی نوجوان منتشر شده در 137 صفحه و شمارگان 2 هزار نسخه با قیمت 7 هزار و 500 تومان راهی بازار کتاب شده است.

«آقای هنشاو عزیز» یکی دیگر از عناوین نوجوان منتشر شده از سوی نشر افق است. این رمان که بورلی کلی‌یری نویسنده آمریکایی آن را نوشته با ترجمه پروین علی پور در دسترس نوجوانان قرار گرفته است.

این رمان که برای گروه سنی نوجوان نوشته شده برنده مدال طلای نیوبری نیز هست. این کتاب در قالب نامه‌های یک پسر برای آقای هنشاو نوشته شده است. پدر و مادر لی از هم جدا شده‌اند و او در مدرسه جدید هیچ دوستی ندارد. بدتر از همه اینکه هر روز کسی خوشمزه‌ترین خوراکی ظرف ناهارش را کِش می‌رود!
وقتی معلم از بچه‌ها می‌خواهد به نویسنده مورد علاقه‌شان نامه بنویسند، او به آقای هنشاو نامه می‌نویسد و آقای هنشاو جواب نامه‌اش را می‌دهد!
اما لی نمی‌داند که آقای هنشاو نویسنده‌ای معمولی نیست.

رمان «آقای هنشاو عزیز» در 111 صفحه و 2 هزار نسخه با قیمت 6 هزار تومان راهی بازار کتاب شده است.

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]