تاریخ انتشار خبر: 25 مهر 1394 - ساعت 05:53:26
«صدر اندیشه» منتشر شد/ سیری در زندگی و آثار سیدمحمدباقر صدر

«صدر اندیشه» منتشر شد/ سیری در زندگی و آثار سیدمحمدباقر صدر

«... در مدرسه به عنوان شاگردی نمونه و مودب شناخته می‌شد. هوش سرشار وی اعجاب همه معلمان را برمی‌انگیخت، به گونه‌ای که حتی آوازه نبوغ وی به خارج از مدرسه نیز کشانیده شد. قدرت حافظه وی به گونه‌ای بود که در مدت یک ربع ساعت، قصیده‌ای سی بیتی را حفظ می‌کرد، ...»

نویسنده در این کتاب درباره شهید صدر آورده است: «... در مدرسه به عنوان شاگردی نمونه و مودب شناخته می‌شد. هوش سرشار وی اعجاب همه معلمان را برمی‌انگیخت، به گونه‌ای که حتی آوازه نبوغ وی به خارج از مدرسه نیز کشانیده شد. قدرت حافظه وی به گونه‌ای بود که در مدت یک ربع ساعت، قصیده‌ای سی بیتی را حفظ می‌کرد، ...»

سیدمحمّد باقر صدر بدون تردید یکی از اندیشمندان بزرگ جهان اسلام و از مصادیق بارز یک عالم دینی است. کتاب «صدر اندیشه» اثر عبدالله نصری استاد فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی به تازگی به چاپ رسیده و به‌زودی در مراکز و فروشگاه‌های این موسسه به علاقه مندان ارائه می‌شود.

این کتاب، سیری در زندگی، آرا و اندیشه‌های سیدمحمّد باقر صدر دارد. صدر در عمر محدود چهل و هشت ساله خود، آثار سترگی برجای گذارده که نشانه نبوغ اوست. ابعاد گوناگون نظری و علمی او، از وی چهره‌ای کم نظیر در تاریخ تفکر معاصر اسلامی ساخته است.

این کتاب در ۷۲۸ صفحه و در قطع وزیری از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی به چاپ رسیده است.

به نقل از خبرگزاری مهر

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]