تاریخ انتشار خبر: 29 مهر 1394 - ساعت 15:26:36
«جوشکاری»‌های یک طلبه جوان منتشر شد/۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره ازدواج

«جوشکاری»‌های یک طلبه جوان منتشر شد/۱۰۰ پرسش و پاسخ درباره ازدواج

این کتاب حاصل سؤال‌ها و جواب‌هایی است که جامعه دانشجویی دانشگاه‌های تهران - از دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر گرفته تا دانشگاه تهران- و دیگر دانشگاه‌های کشور جوشیده و البته حجت‌الاسلام حسین عالمی با بیانی شیوا درباره ازدواج و انتخاب همسر به آنها پاسخ داده است.

کتاب «جوشکاری» برای ازدواج عاقلانه، آسان و به موقع از حسین عالمی از سوی انتشارات کتابستان معرفت راهی بازار کتاب شد.

این کتاب حاصل سؤال‌ها و جواب‌هایی است که جامعه دانشجویی دانشگاه‌های تهران - از دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر گرفته تا دانشگاه تهران- و دیگر دانشگاه‌های کشور جوشیده و البته حجت‌الاسلام حسین عالمی با بیانی شیوا درباره ازدواج و انتخاب همسر به آنها پاسخ داده است.

در «جوشکاری» ملاک‌های ازدواج با تکیه بر ایمان به خداوند بیان شده و تنها راه‌حل رونق ازدواج در جامعه را توجه به مبانی اسلام می‌داند نه توصیه‌های روانشناسی غربی در انتخاب همسر که دست و پا گیر جامعه جوان کشور شده است! در این کتاب 100 پرسش و پاسخ مبتنی بر آموزه‌های دینی بیان شده است.

«جوشکارها سنگ و چوب را به هم جوش نمی‌دهند چون از سنخ هم نیستند. انسان نیز باید با هم سنخ خودش ازدواج کند. اما سوال اساسی این است که بیشترین سنخیت که دو انسان را سال‌ها در کنار هم حفظ می‌کند کدام کفویت است؟

کتاب «جوشکاری» عینکی است که نگاه جوانان به انتخاب همسر و ازدواج را عقلانی می‌کند و گره‌های ذهنی بسته شده بر این سنت نبوی را می‌گشاید.»

کتاب «جوشکاری» اثر حجت‌الاسلام حسین عالمی در 409 صفحه با قیمت 15 هزار 500 تومان راهی بازار کتاب شده است.

به نقل از خبرگزاری فارس

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]