تاریخ انتشار خبر: 27 آبان 1394 - ساعت 15:03:57
قصه صلح خونین

قصه صلح خونین

این اثر، تاریخ زندگی سیاسی، اجتماعی حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام ) را با بهره‌گیری از منابع متعدد و دست اول به زیبایی برای خوانندگان خود، بررسی نموده است.

قصه صلح خونین

علی نظری منفرد

انتشارات سرور

اثر حاضر، درباره یکی از مهمترین وقایع دوران امام حسن علیه السلام  در پانزده فصل تدوین یافته است به عقیده مولف، تحلیل نادرست و عدم اطلاع از واقعیات تاریخی باعث قضاوت های نابجا درباه وقایعی همچون صلح امام حسن علیه السلام شده است.

این اثر، تاریخ زندگی سیاسی، اجتماعی حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام  ) را با بهره‌گیری از منابع متعدد و دست اول به زیبایی برای خوانندگان خود، بررسی نموده است.

این کتاب در پانزده فصل تنظیم شده؛ بنی امیه شخصیت پلید، تحلیلی پیرامون صلح امام حسن(ع) با معاویه دوران پس از صلح جریان بازگشت امام حسن(ع) به مدینه و وداع با کوفه، مناظره‌های حضرت با دیگران از جمله عمروبن عثمان، معاویه، مغیرة بن شعبه و... برخی از عناوین فصل های کتاب است.

نگارنده  در ضمن مطالب مفید این اثر، به شبهات و سوالات مطرح در باره ی صلح امام علیه السلام  پاسخی درخور داده است. نویسنده در پایان کتاب 118 عنوان کتاب برای تحقیق و پژوهش بیشتر معرفی کرده است.

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]