تاریخ انتشار خبر: 28 آبان 1394 - ساعت 15:56:57
راهنمای عملی غلبه بر اضطراب و هراس

راهنمای عملی غلبه بر اضطراب و هراس

مخاطب در این کتاب می تواند با انواع مختلف اضطراب و نشانه های آن آشنا شود و علاوه بر این مراحل مختلف درمان نیز در این اثر مطرح می شود.

راهنمای عملی غلبه بر اضطراب و  هراس
مارتین آنتونی، پیتر نورتن
بهزاد رحمتی
نشر پازینه

اضطراب و ترس از جمله مسائلی است که انسان ممکن است از سنین کودکی با آن مواجه باشد و این مشکل ممکن است تا بزرگسالی نیز گریبان گیر وی باشد. از شایع ترین اختلالاتی که امروزه افراد مختلف در جایگاه ها و مشاغل مختلف با آن مواجه هستند همین مشکل است و لذا کتاب های فراوانی در این زمینه نوشته شده است. از جمله این آثار، کتابی است با عنوان «راهنمای عملی غلبه بر اضطراب و هراس» که توسط دکتر مارتین آنتونی و دکتر پیتر تورتن نگاشته شده است.

نگاهی به سوابق و کارنامه نویسندگان این اثر نشان می دهد کتاب به لحاظ علمی و کاربردی در سطح مناسبی قرار دارد. دکتر مارتین آنتونی، رییس منتخب انجمن روانشناسی کانادا و مدیر دپارتمان آموزش علوم روانشناختی دانشگاه ژیوسون در تورنتو و دکتر پیتر نورتن، استاد روانشناسی دانشگاه هوستن و مدیر کلینیک اختلالات اضطرابی در دانشگاه هوستن می باشد.

مخاطب در این کتاب می تواند با انواع مختلف اضطراب و نشانه های آن آشنا شود و علاوه بر این مراحل مختلف درمان نیز در این اثر مطرح می شود. نوع نگارش کتاب به گونه ای است که هم می تواند مورد استفاده درمان گران قرار گیرد، (چرا که مطالب به صورت علمی و راهکاری ارائه می شود) و هم کسانی که با این اختلال دست و پنجه نرم می کنند می توانند از این اثر بهره مند گردند، چرا که گام به گام مخاطب را به سمت بهبودی و رهایی از استرس هدایت می کند.

مطلب دیگری که در رابطه با این اثر باید ذکر کرد، فصل پایانی کتاب است که به راهکارهای طبیعی و زیستی ضد اضطراب می پردازد و در آن به زندگی های امروزه و سبک های زندگی اشاره می شود که منجر به بروز اضطراب در افراد مختلف جامعه می شود.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]