تاریخ انتشار خبر: 03 بهمن 1394 - ساعت 14:23:25
اخلاق انتخاباتی

اخلاق انتخاباتی

این کتاب در 197 صفحه و در چهار فصل «وظایف اقشار و گروه‌های مختلف در انتخابات»، «معیار انتخاب اصلح»، «توصیه‌ها» و «هشدارها» به بازخوانی بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای «مدّظلّه العالی» درباره‌ انتخابات می‌پردازد.

اخلاق انتخاباتی

موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی

کتاب «اخلاق انتخاباتی» گزیده بیانات آیت‌الله خامنه‌ای درباره بایدها و نبایدهای انتخاباتی است که از زمان انتخاب ایشان به عنوان رهبر انقلاب اسلامی در سال 1368 تاکنون بیان شده است. این کتاب در 197 صفحه و در چهار فصل «وظایف اقشار و گروه‌های مختلف در انتخابات»، «معیار انتخاب اصلح»، «توصیه‌ها» و «هشدارها» به  بازخوانی بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای «مدّظلّه العالی» درباره‌ انتخابات می‌پردازد.

رهبر انقلاب اسلامی، اعتقاد به نظام و مبانی اسلام، انقلاب و راه امام خمینی(ره) را از جمله معیارهای انتخاب اصلح می‌داند. ایشان توجه مردم به خط امام خمینی(ره) و ارزش‌ها در انتخاب و رای دادن را ضروری می‌داند و به نامزدهای انتخاباتی نیز توصیه می‌کند به انتخابات به عنوان یک تکلیف الهی و امتحان الهی بنگرند و آن را وسیله‌ای برای ارتقا توان کشور بدانند، نه ابزاری برای قدرت‌طلبی. در فصل «هشدارها» آمده است: «فضای انتخابات باید سالم باشد. نباید عده‌ای با قلم و بیان و مطبوعات و عده‌ای هم با ابزار مخالفت با فلانی یا طرفداری از این نامزد یا آن نامزد، فضا را آلوده کنند. کسانی که به اسلام احترام می‌گذارند، کسانی که قدر و ارزش جمهوری اسلامی را ارج می‌نهند، کسانی که از ما حرف‌شنوی دارند، در هر جای کشور هستند، از همین اول کار مراقب باشند.

کارشکنی نسبت به دیگران، لجن‌پراکنی علیه این نامزد یا آن نامزد، بدگویی کردن و افشاگری‌های بی‌پایه و اساس نسبت به اشخاص، همه این‌ها کارهای ممنوع و ضدارزش و خلاف مشی جمهوری اسلامی و خلاف حق است. از اینکارها اجتناب کنید.همچنین ملّت ایران، شرکت‏ در انتخابات‏ را یک فریضه و یک عمل واجب بداند که به عنوان وظیفه‏ى اوّلى، به عنوان وظیفه‏ى ثانوى، به عنوان وظیفه‏ى دینى‏ و اسلامى‏ و به‏ عنوان‏ وظیفه‏ى سیاسى، شرکت آحاد مردم در انتخابات واجب است. مردم باید در انتخابات شرکت کنند و با اینکار، مشت محکمى بر دهان آمریکا و استکبار و گروهکها و مخالفین اسلام و مسلمین و مخالفین جمهورى اسلامى بکوبند.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]