تاریخ انتشار خبر: 12 بهمن 1394 - ساعت 14:42:53
پدر، پسر، روح القدس

پدر، پسر، روح القدس

" پدر، پسر، روح القدوس " نام کتابی است با زیر عنوان " تجلی عشق علوی و شور حسینی در آثار شاعران و نویسندگان مسیحی"، این اثر همان گونه که از اسمش پیداست به شاعرانی می پردازد که علیرغم دینشان ارادت شگفت انگیز و وصف ناشدنی ای دارند نسبت به اهل بیت علیهم السلام بخصوص امیرالمؤمنین و امام حسین علیهم السلام.

پدر، پسر، روح القدس

محمدرضا زائری

خیمه

" پدر، پسر، روح القدوس " نام کتابی است با زیر عنوان " تجلی عشق علوی و شور حسینی در آثار شاعران و نویسندگان مسیحی" که توسط محمدرضا زائری نگاشته شده است. این اثر که تا کنون به چاپ ششم رسیده بخاطر نوع موضوعی که دارد و بخاطر جذابیت آن بخصوص برای شیعیان، با اقبال خوبی روبرو شده است. این اثر همان گونه که از اسمش پیداست به شاعرانی می پردازد که علیرغم دینشان ارادت شگفت انگیز و وصف ناشدنی ای دارند نسبت به اهل بیت علیهم السلام بخصوص امیرالمؤمنین و امام حسین علیهم السلام.

زائری در این اثر سراغ شعرای معروف و مسیحی لبنان رفته است. شاعران بزرگی چون؛ جبران خلیل جبران (علی بن ابیطالب به خاطر عظمتش شهید شد و عرب، حقیقت مقام و عظمت او را درک نکردند تا آنکه همسایگان پارسی شان به فرق میان سنگ ریزه و گوهر پی بردند)، میخائیل نعیمه (علی از بزرگان اندیشه و روح و سخن در همه زمان ها و مکان هاست)، فؤاد جرداق (هرگاه گرفتار درد و مصیبتی می شوم و روزگار به ستوهم می آورد به سوی علی می روم و شکوه و شکایتم را با او نجوا می کنم)، جرج جرداق (در میان بزرگان تاریخ بسیار اندک هستند کسانی که چون علی در عقل تو بذر ایمان به کرامت انسان را بکارند)، بولس سلامه (ای آسمان شاهد باش و ای زمین اقرار کن که من علی را دوست دارم)، سلیمان کتّانی (دوست دارم با مناجات به سوی محراب علی بن ابیطالب قدم بگذارم)، سعید عقل (سخن گفتن از خدای سخن دشوار است، هراسناکم)، جرج شکور( پیامبر در آن

روز پیامی را بر زبان جاری ساخت که روزگاران پس از او تکرار کرد: خدا مولای من است و من مولای شمایم و علی همچون جان من است)، نصری سلهب (علی از آن انسان هایی است که تقدیرشان بوده بمیرند تا به مرگشان ملت ها و امت هایی زنده شوند و دشمنان علی از کسانی اند که زندگی را بر مردن ترجیح دادند)، خلیل فرحات (من محبت علی را به دل گرفتم بلکه بالاتر، صفات نیکویش را پرستیدم!)، ریمون قسیس (یا علی! اگر دستان  تو نبود هیچ تشنه ای به آب حقیقت سیراب نمی شد)، جوزف هاشم (هر که با شخصیت امام علی آشنا شود مجذوب او می شود)، جرج زکی حاج (نهج البلاغه اش راهنمای هدایت است که بدان جان ها به اوج می رسند)، ویکتور کک (هر چه روزگار می گذرد و کهنه می شود غبار کهنگی بر خاطرات غدیر نمی نشیند)  و بالاخره رشاد سلامه (هیچ چیز از ارزش های انسانی و اجتماعی نیست مگر آنکه مورد اهتمام فکر و اندیشه امام علی و موضوع تعالیم او بوده است). جملات کوتاهی که آمد در پی هر اسم، نشانگر میزان شیفتگی و تآثر این اندیشمندان و ادیبان مسیحی است در اقیانوسی به نام امیر المؤمنین علی علیه السلام.

تصاویر این شعرا و نویسندگان مطرح لبنانی که بعضا از بزرگان ادب جهان اسلام اند در پایان اثر مندرج است.

اشعار آمده از این بزرگان در رثای حضرت سیدالشهدا آنچنان سوزناک و جانسوز است که کسی گمان نخواهد کرد که این اشعار را شخصیت هایی خارج از مذهب تشیع سروده اند.

محمدرضا زائری که خود از نزدیک با بسیاری از این ثناگویان خاندان رسالت از نزدیک در تماس بوده خاطرات زیبایی دارد از این گوهریان که خود شعری است که انسان را می برد تا عمق محبت اهل عالم به علی و حسین علیهم السلام.

این اثر دلنشین توسط انتشارات خیمه منتشر شده است.

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]