تاریخ انتشار خبر: 30 بهمن 1394 - ساعت 15:43:46
 «دولت خودسر»؛ نقدی بر سیاست‌های مداخله‌جویانه امریکا در جهان

«دولت خودسر»؛ نقدی بر سیاست‌های مداخله‌جویانه امریکا در جهان

«دولت خودسر»‌ نوشته نویسنده ویلیام بلوم، نقدی زنده و هدفمند از شرارت‌های ناشی از سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا در سطح جهان است.

«دولت خودسر» به قلم ویلیام بلوم از جمله کتاب‌هایی است که سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا در سطح جهان را نقد می‌کند. این کتاب از سوی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌  در سال‌های پس از پیروزی انقلاب کتاب‌های پرشماری با موضوع آمریکا ستیزی در سراسر جهان منتشر شده است،‌ اگرچه شمار انتشار این کتاب‌ها‌ در ایران فراوانی بیشتری به لحاظ سابقه تاریخی ستم‌های آمریکا بر ملت ایران دارد،‌ اما در کشورهای دیگر دنیا از جمله مصر،‌ الجزایر،‌ کشورهای اروپایی و حتی آمریکا نیز تعداد این کتاب‌ها قابل توجه است.

«دولت خودسر»‌ نوشته نویسنده ویلیام بلوم که از سوی مرکز انتشارات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) منتشر شده است‌، نقدی زنده و هدفمند از شرارت‌های ناشی از سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا در سطح جهان است، پادزهری عالی در برابر دروغ‌ها و تبلیغات صاحب منصبان. بیل بلوم به آسانی عنوان کتاب خود را اثبات کرده است. وی صرفاً آمریکا  را با همان معیارهایی تست کرده که ما با آنها در مورد کشورهای دیگر قضاوت می‌کنیم.

کتاب دادخواستی در مورد خلافکاری‌هاست، به ویژه دائرة‌المعارفی کاملاً مستند از سوء استفاده از مقام، دروغگویی و ویران‌گری عمدی، که ریاکارانه به نام دموکراسی به وسیله کسانی که عشق واقعی آنها قدرت است. انجام پذیرفته است.

مجموعه دولت خودسر با آمار و ارقام حرف می‌زند؛ اما این آمار و ارقام نتیجه احتمالی به دست آمده از یک جامعه آماری فرضی نیست، بلکه بر تجربه‌های پنجاه ساله کارکرد اتوپیای ایالات متحده مبتنی است. اتوپیایی که در کمتر از نیم قرن، برای سرنگونی بیش از چهل دولت خارجی و سرکوبی بیش از سی جنبش مردمی و فتنه‌انگیزی در بیش از دو سوم جهان دست به اسلحه برده تا همه چیز را مطابق با استانداردهای پذیرفته شده اتوپیایی کند و بی تردید اگر قرار باشد به همه دنیا نیز لشکرکشی کند تا آنها را مطابق استانداردهای اتوپیای لیبرال دمکراسی آمریکا یی به راه راست هدایت نماید، دست به اسلحه خواهد برد.

کتاب در 27 فصل سامان یافته است،‌ عناوین این فصول عبارتند از‌، چرا تروریست‌ها ایالات متحده را پی در پی مورد حمله قرار می‌دهند؟‌، هدیه آمریکا  به جهان؛ دست پرورده‌های تروریست افغانی، ترورهای سیاسی، گزیده‌هایی از انتشارات ارتش آمریکا؛ دستورالعمل‌های آموزشی سازمان سیا،‌ شکنجه،‌ افراد ناباب،‌ تربیت انسان‌های ناباب جدید،‌ جنایت‌کاران جنگی ما و آنها،‌ پناه‌گاهی برای تروریست‌ها،‌ حمایت از پُل پوت،‌ بمباران‌ها،‌ اورانیوم ضعیف شده‌، بمب‌های خوشه‌ای،‌ استفاده ایالات متحده آمریکا از سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی در خارج‌، استفاده ایالات متحده از سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیکی در داخل کشور‌،  ترغیب سایر کشورها از سوی ایالات متحده برای به کارگیری سلاح‌های بیولوژیکی و شیمیایی،‌ تاریخچه مداخلات جهانی ایالات متحده از 1945 تاکنون‌، دخالت در انتخابات،‌ اسب تروا: موقوفه ملی برای دموکراسی،‌ رویارویی ایالات متحده با جهان، در سازمان ملل،‌ استراق سمع روی کره زمین،‌ آدم‌ربایی و غارت‌، چگونه سیا نلسون ماندلا را 28 سال به زندان فرستاد‌، سازمان سیا و مواد مخدر؛ فقط بگویید : «چرا [انجام ندهم] ؟»‌، تنها ابرقدرت جهان بودن ؛ یعنی هرگز مجبور به عذرخواهی نبودن،‌ ایالات متحده به دلیل اقتصاد آزاد تهاجم می‌کند ، بمباران می‌کند، می‌کشد؛ اما آیا آمریکایی‌ها ...‌، یک روز زندگی در یک کشور آزاد.
به نقل از خبرگزاری تسنیم

 

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]