تاریخ انتشار خبر: 26 اسفند 1394 - ساعت 16:09:22
گام‌های سلوک

گام‌های سلوک

در این نوشتار سعی شده است جهت استفاده جوانان به ویژه قشر دانشجو چهل دستور و توصیه اخلاقی برای تهذیب نفس و راهیابی به درجات کمال انسانی ارایه گردد.

کتاب «گام‌های سلوک» که یکی از ۳ کتاب محوری پنجمین دوره از پویش مطالعاتی روشنا است در دوره مسابقه به چاپ دوم رسید.

«گام‌های سلوک» اثر حسن قدوسی‌زاده است که در این پویش به مخاطبان معرفی شده است. این کتاب دستورالعمل هایی در زمینه سیر و سلوک و خودسازی است. در این نوشتار سعی شده است جهت استفاده جوانان به ویژه قشر دانشجو چهل دستور و توصیه اخلاقی برای تهذیب نفس و راهیابی به درجات کمال انسانی ارایه گردد. این کتاب از سوی دفتر نشر معارف منتشر و راهی بازار کتاب شده است.

بر اساس این گزارش، از کتاب «گام‌های سلوک» در چاپ اول مسابقه و چاپ ششم از ابتدای انتشار آن، ۵ هزار نسخه منتشر شده بود که برای چاپ دوم مسابقه(چاپ هفتم) نیز ۵ هزار نسخه دیگر از آن راهی کتابفروشی شده است.

در «گام‌های سلوک» نگارنده به بیان اهمیت و مراتب امور ی مانند: نماز، نماز شب، نماز جماعت، تلاوت قرآن، صدقه دادن، همیشه با وضو بودن، بر آوردن حاجات برادران مومن، کوشش برای فراگیری علم، استراحت، بهداشت، مراقبه نفس، محاسبه نفس، ذکر دائمی، اهمیت دادن به ساعات عمر، صله رحم، نیکی به پدر و مادر، کنترل چشم و زبان، ارتباط با امام زمان(ع)، شکر نعمت های الهی، رعایت تقوای الهی، خوش خلقی، پرهیز از گناه، توبه و استغفار، یاد مرگ، اخلاص، اهتمام به دعا و نیایش، دوراندیشی، نرمی و مدارا با دیگران، امید به فضل و رحمت الهی و انجام تفریحات سالم پرداخته و نقش این امور در خودسازی و سیر سلوک اخلاقی را بیان کرده است.

بنا بر این گزارش از کتاب «گام‌های سلوک» در چاپ اول ۳ هزار نسخه و در چاپ‌های دوم تا پنجم نیز ۲ هزار نسخه منتشر شده بود و با احتساب این دو چاپ بیش از ۲۱ هزار نسخه از این کتاب تاکنون راهی بازار کتاب شده است.

پنجمین پویش کتابخوانی «روشنا» با محوریت ۳ کتاب آغاز شده که رمان «ملاقات در شب آفتابی» اثر علی موذنی و «شهر ضرب‌المثل‌ها» برای کودکان اثر حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری دو کتاب دیگر این پویش است. همچنین چهارمین دوره پویش «مطالعاتی روشنا» با محوریت رمان «نامیرا» اثر صادق کرمیار برگزار شد که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت و بیش از 120 هزار نسخه از آن در این پویش به فروش رسید.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب‌های پنجمین پویش مطالعاتی «روشنا» می‌توانند از فروشگاه‌های اینترنتی «من و کتاب» و «پاتوق کتاب فردا» آنها را خریداری کنند.

به نقل از نسیم آنلاین

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]