تاریخ انتشار خبر: 18 فروردين 1395 - ساعت 14:12:17
«ملاقات در شب آفتابی» به ملاقات کتابفروشی‌ها رفتند

«ملاقات در شب آفتابی» به ملاقات کتابفروشی‌ها رفتند

۲۱هزار نسخه از رمان «ملاقات در شب آفتابی» اثر علی موذنی برای پویش مطالعاتی روشنا راهی بازار کتاب شد.

رمان «ملاقات در شب آفتابی» اثر علی موذنی که در پنجمین دوره پویش مطالعاتی روشنا به مخاطبان معرفی شده در شمارگان 21هزار نسخه راهی بازار کتاب شده است.

«ملاقات در شب آفتابی» رمانی حاوی خاطرات بازنویسی شده‌ای از ایثارگران دفاع مقدس است که با امضای کریم صفایی نوشته شده است.

این رمان کوتاه در واقع بخشی از خاطرات چند ایثارگر دفاع مقدس است. پرداخت خوب داستان که فرایند تهیه خاطرات تا یافتن چند نفر از ایثارگران و رساندن آنها به یکدیگر را در بردارد، فراز و فرودهای متعددی دارد که در قالب پیاده کردن نوار خاطرات جانبازان پی گیری می‌شود. این کتاب را انتشارات قدیانی راهی بازار کتاب کرده است.

این رمان برای اولین بار در سال 74 منتشر شده و در طول این سال‌ها 9 مرتبه تجدید چاپ شده که در مجموع بیش از 29 هزار نسخه از آن به فروش رسیده است.

پنجمین پویش مطالعاتی روشنا با محوریت 3 کتاب آغاز شده است. علاوه بر «ملاقات در شب آفتابی» دو کتاب «شهر ضرب‌المثل‌ها» اثر حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری برای مخاطبان کودک و نوجوان در نظر گرفته شده است. ضرب‌المثل‌های شیرین ایرانی، مالامال از درس‌های زندگی ساز و پندهای حکمت آموز است. همه کسانی که دستی در تعلیم و تربیت دارند، باید قدر این ثروت را بدانند و از لطافت لفظی و معنوی آن، برای تلطیف دل‌ها و تربیت جان‌ها بهره گیرند.

بی تردید آشنا کردن کودکان با ضرب المثل‌ها، علاوه بر افزایش اندوخته‌های ادبی آنان، به رشد اخلاق و معنویت در آنها نیز مدد خواهد رساند و زندگی بهتری را برای آنان رقم خواهد زد. این کتاب راه آشنایی کودکان عزیز ایرانی را با ضرب المثل‌ها هموار کرده و آلبومی از شیرین‌ترین لطایف ادبی را در اختیار آنان قرار داده است. این کتاب را انتشارات «بوستان فدک» منتشر کرده است.

«گام‌های سلوک» اثر حسن قدوسی‌زاده نیز دیگر کتابی است که در این پویش به مخاطبان معرفی شده است. این کتاب دستورالعمل هایی در زمینه سیر و سلوک و خودسازی است. در این نوشتار سعی شده است جهت استفاده جوانان به ویژه قشر دانشجو چهل دستور و توصیه اخلاقی برای تهذیب نفس و راهیابی به درجات کمال انسانی ارایه گردد. این کتاب از سوی دفتر نشر معارف منتشر و راهی بازار کتاب شده است.

نظرات شما
[کد امنیتی جدید]